آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

افتتاح موزه لوور در ابوظبی

افتتاح موزه لوور در ابوظبی


به نقل از وبسایت آتلانتیک و خبرگزاری رویترز، موزه ی لوور ابوظبی از روز ۱۱ نوامبر ۲۰۱۷ (۲۰ آبان ۱۳۹۶) در این شهر ساحلی و شیخ نشین امارات به طور رسمی افتتاح می شود. مسئولین امیدوارند تا طراحی ویژه و منحصر به فرد موزه و همچنین آثار گرانقدر و با ارزشی که در آن به چشم می خورند باعث جذب توریست شوند. این موزه، روز چهارشنبه ۸ نوامبر ۲۰۱۷ با حضور امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، به عنوان مهمان افتخاری به طور نمادین افتتاح شد. 

در سال ۲۰۰۷ موزه ی لوور پاریس در قراردادی به ارزش ۵۲۵ میلیون دلار (۲,۱۴۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان) اجازه داد تا موزه ای به همین نام در شهر ابوظبی امارات ساخته شود و این نام برای سی سال بر این موزه ی جدید باقی بماند. علاوه بر آن در قراردادی دیگر به ارزش ۷۵۰ میلیون دلار (۳,۰۰۰,۰۶۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان)، قرار شد تا موزه ی لوور ابوظبی از مدیریت و راهنمایی های موزه ی لوور پاریس، برای مدیریت بهتر مجموعه خود بهره ببرد. طراحی و ساخت این پروژه ۱۰ سال طول کشید و طی ساخت، با مشکلات و اعتراض های فراوانی از جهت سوءاستفاده از کارگران خارجی و شرایط نامناسب کاری آن ها مواجه شد. 

موزه لوور ابوظبی با سرمایه ای بالغ بر ۱ میلیارد دلار در حاشیه خلیج فارس ساخته شده و از سه طرف محصور در آب است. این موزه در مرحله ی اول میزبان ۶۰۰ اثر هنری است که ۳۰۰ قطعه ی آن از ۱۳ موسسه ی مهم در فرانسه به امانت گرفته شدند و در ۲۳ گالری دائمی آن، در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهند گرفت. 

"محمد البُروک"، رئیس دپارتمان فرهنگ و گردشگری امارات در مورد این موزه گفت که این مکان چیزی بیشتر از یک موزه است و قرار است مرکزی برای صلح، پذیرش، تحمل و آموزش باشد. از جمله مهم ترین آثاری که در این موزه به نمایش در خواهند آمد می توان به نقاشی هایی از "پل کوگن"، "ونسان ونگوگ" و "پابلو پیکاسو" اشاره کرد. مجسمه ی ابولهول متعلق به قرن ششم قبل از میلاد، ۱۳ قطعه از کتیبه ی "سوره ی حشر"، مجسمه ی مرمرین اسکندر مقدونی و نقاشی "تصویری از یک زن ناشناخته اثر لئوناردو داوینچی" از دیگر قطعات مهم و گرانمایه این موزه به شمار می آیند. در کنار این آثار هنری ارزشمند، چیدمان دائمی موزه لوور با مجسمه ای از "آگوست رودین"، درختی عظیم از جنس برنز با برگ های آینه ای از "جوزژه پنونه" ایتالیایی و سه حکاکی روی سنگ اثر "جنی هولمز" آمریکایی، بر زیبایی و شکوهِ ساختمان این موزه اضافه می کنند. 

هزینه ی ورودی موزه لوور ابوظبی ۱۶.۳۰ دلار (بیش از ۶۵۰۰۰ تومان) بوده و برای روز افتتاحیه آن تاکنون بیش از پنج هزار بلیت فروخته شده است. 

۰۱ آذر ۱۳۹۶

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه