آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

ده پروژه برتر دبی تا سال ۲۰۲۰

ده پروژه برتر دبی تا سال ۲۰۲۰

ده پروژه برتر دبی تا سال ۲۰۲۰

۱. موزه آینده (Museum of the Future)

این شعار اخیر ساحل عرب نشین دبی است وخبر از تحولی عظیم در سالهای آتی می دهد. موزه آینده دبی، بنایی ست مدرن، بیضی شکل با ساختاری فلزی. موقعیت مکانی جانمایی طرح مذکور، حاشیه شهر دبی بر روی تپه ای سرسبز واقع در خیابان شیخ زاهد در نزدیکی برج خلیفه در نظر گرفته شده است.

این شعار اخیر ساحل عرب نشین دبی است وخبر از تحولی عظیم در سالهای آتی می دهد. موزه آینده دبی، بنایی ست مدرن، بیضی شکل با ساختاری فلزی. موقعیت مکانی جانمایی طرح مذکور، حاشیه شهر دبی بر روی تپه ای سرسبز واقع در خیابان شیخ زاهد در نزدیکی برج خلیفه در نظر گرفته شده است.

طرح موزه آینده، راهنمایی ست برای ابداعات و مقاصد جهانی. موزه آینده دبی، در حوزه اختراعات و نوآوری های جدید روز فعالیت خواهد نمود. مکانی ست ویژه اجتماع عظیم مخترعان وکارآفرینان سرمایه گذار از سراسر دنیا. جایی که طرح ها وایده های صاحب نظران و دانشمندان در دسترس عموم قرار خواهد گرفت و در جهت رفع چالش ها و مشکلات عصر حاضر به کار خواهد رفت. این بنا، علاوه بر جنبه کاربری بی نظیر آن، المانی ست نمایانگر تلفیق فناوری جدید روز و ارزش های سنتی و مذهبی جهان اسلام.

نخست وزیر امارات شیخ محمد بن رشید المکتوم در حمایت از طرح موزه آینده گفت: “دنیا وارد عصر جدیدی از دانش شتاب و انقلاب فناوری می شود. هدف ما از تقدم در این عصر پیروی نیست. موزه آینده گامی نخست در آغاز دستاوردهای بزرگ است.” فناوری روز درون ساختمان موزه آینده در قالب ماکت، شبیه سازی سه بعدی ونمایش فیلم وعکس ارائه خواهد شد و بدون شک نقش مهمی را در تحقق ساختار فناوری ایفا خواهد نمود. در دل بنای موزه آینده، چالش ها و مشکلات جوامع انسانی به تصویر کشیده می شود، سپس مخترعان و صاحبان فکر جهت رفع چالشها از فناوری و علم بهره خواهند گرفت وایده و طرح ها ارئه خواهد شد و سپس سرمایه گذاران جهت خلق طرح وایده مذکور سرمایه گذاری و تلاش خواهند نمود. بودجه پیش بینی شده جهت پیشبرد طرح موزه آینده دبی ۱۳۶ میلیون دلار می باشد. موزه آینده در سال ۲۰۱۷ افتتاح خواهد شد تا گامی عظیم باشد برای تحولی مثبت وسودمند در زندگی جوامع امروز

1

۲. جزیره آب‌های آبی (Bluewaters Island)

پروژه جزیره آب‌های آبی با نصب بزرگ‌ترین چرخ فلک با نام چشم دبی (Dubai Eye) آغاز شد. این چرخ فلک بزرگ‌ترین نمونه مشابه در جهان است. مبلغ چهارصد و هفتاد و پنج میلیون درهم برای این پروژه در نظر گرفته شده است. این پارک دارای راه‌های دسترسی به سایر نقاط دیدنی است. در کنار این چرخ فلک پروژه‌های کوچکی همانند مجتمع‌های مسکونی، مهمانسراها و امکانات سرگرمی دیگر هم احداث خواهد شد. هتلی که در کنار این مجموعه قرار دارد، پنج ستاره است که امکان اقامت به گردشگران را در این نقطه تسهیل کرده است. پیش‌بینی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد که سالانه حدود سه میلیون نفر از این مرکز دیدن نمایند. جزیره در کنار آب‌های جمیرا واقع‌شده است.

2

۳. قاب دبی (Dubai Frame)

اینجا کلیک کنید

3

۴. خلیج هاربر (Creek Harbour)

موسسه امار (Emaar) ساختن و تکمیل قسمتی از این پروژه که شامل بزرگ‌ترین برج‌های دوقلو در جهان است را برعهده گرفته‌اند. محل قرارگیری این سازه سه برابر وسعت منطقه مرکزی دبی است و در کنار خلیج و رأس الخور واقع شده است. این مجتمع شامل هشت میلیون فوت مربع فضای تجاری، نه هزار و سی واحد مسکونی، ۲۲ هتل با ۴۴۰۰۰ اتاق خواهد بود. فاز اولیه خلیج دبی که شامل شش برج بوده رونمایی شده، ولی جزییات دقیقی از برج‌های دوقلو منتشر نشده است.

4

۵. کانال آبی دبی (Dubai Water Canal)

اداره راه و حمل ‌و نقل دبی، خبر تکمیل سی و سه درصدی این پروژه دو میلیارد دلاری را تائید کرده است. این پروژه از سه جاده اصلی دبی، به ترتیب آل واصل، حمیرا و شیخ زاید عبور می‌کند که تمامی پل‌های این مسیرها باید زیرسازی و روسازی شده باشند. نکته جالبی که در مورد این کانال‌ها وجود دارد، انجام هم‌زمان عملیات ساخت در یک نقطه و عملیات پیش‌سازی در نقطه دیگر است که به سرعت بخشیدن در تکمیل این مسیر کمک فراوانی کرده است. طول این آب راه یا کانال حدود سه کیلومتر است و از سال ۲۰۱۳ شروع به ساخت کرده است، وسعت این کانال در حدود هشتاد در صد و بیست متر هست که بندر تجاری را به دریایی خلیج‌فارس اتصال می‌دهد.

5

۶. پارک موضوعی دبی (Dubai theme parks)

خبر تکمیل هفده درصدی محل‌های استراحتی و اماکن این شهربازی و همچنین تکمیل چهل درصدی وسایل تفریحی و عملیات مهندسی تائید شده است. این پارک شامل سه پارک کوچک است که هرکدام از آن‌ها تا سال ۲۰۲۰ به‌صورت کامل افتتاح خواهند شد. ازجمله این پارک‌ها به پارک بالیوود که مختص به اجرا برنامه‌های سینمای هند و همچنین پارک قهرمانان مخصوص بچه‌های ۲ تا ۱۲ ساله است، می‌توان اشاره کرد.

6

۷. جزیره دیرا (Deira Island)

شرکت نخیل مزایده ساخت و ساز این پروژه را برنده شد و از همان زمان شروع به ساخت و ساز آن کرده است. این سازه هم‌اکنون با همکاری شرکت‌های خارجی ازجمله شرکتی از اسپانیا در حال ادامه است. وسعت این سازه دریایی به هزار و ششصد هکتار می‌رسد که در حدود هفتصد و پنجاه خانه در آن قرار خواهد گرفت. همچنین چهل کیلومتر خط ساحلی را به خط ساحلی دبی اضافه خواهد کرد. سه هکتار از این فضا برای هتل‌سازی؛ چهارصد و بیست و چهار هکتار برای ساخت‌وسازهای متفرقه استفاده خواهد شد. شرکت سازنده در نظر دارد یک بازار به سبک عربی که شامل هزار و چهارصد مغازه خرده‌فروشی باشد را در این مکان تأسیس نماید. از دیگر امکانات در نظر گرفته‌شده در این محل می‌توان به فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای و رستوران‌ها اشاره کرد. همچنین امفی تئاتری با گنجایش سی هزار نفر، دریاچه‌ای برای اسکان کشتی‌های تفریحی و امکانات تفریحی دیگر در این جزیره ساخته خواهد شد.

7

۸. شهر بن رشید آل مکتوم (MBR City)

شهر بن رشید یکی از پروژه‌هایی است که میدان صبحا (Meydan Sobha)، عهده‌دار ساخت آن شده است. این پروژه در دو فاز جداگانه ساخته می‌شود. این پروژه شامل ۸٫۸ کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری به‌سرعت در حال رشد و توسعه است. در حال حاضر بیش از چهار هزار کارگر در این محل مشغول به کار هستند که در تخمین‌های پایان کار، این تعداد به هفت هزار نفر خواهد رسید. این شهر شامل چهارده کیلومتر خط ساحلی مصنوعی است که بزرگ‌ترین ساحل مصنوعی جهان به‌حساب می‌آید، همچنین هزار و صد هکتار تالاب در این منطقه به‌صورت مصنوعی ایجاد خواهد شد. این پروژه همراه با تکمیل تمامی مراحل مسکونی تا سال ۲۰۲۰، قابل سکونت و استفاده خواهد بود.

8

۹. شهر الدین (Aladdin City)

بیشتر بخوانید تلاش برای تبدیل گردشگری دبی به بازار بلاک چین برای غنی سازی صنعت گردشگری جزایر مصنوعی شگفت‌انگیز در سراسر دنیا شهرداری دبی با الهام گرفتن از داستان‌های الدین و سندباد در حال تکمیل پروژه شهر الدین است. عبدالله محمد رفیع، معاون مدیر مهندسی وزارت امور خارجه و برنامه‌ریزی امارات در مصاحبه‌ای گفته این پروژه یکی از بزرگ‌ترین و بی‌نظیرترین سازه‌های دنیا است که برای ساخت آن باید با مهندسان، مؤسسات دولتی دیگر در دبی و سایر نقاط دنیا همکاری داشت. حسین ناصر لوتا مدیرکل شهرداری، افزود این پروژه از سال ۲۰۱۸ شروع خواهد شد و تمام بودجه آن به‌صورت کامل تأمین شده است. پروژه شهر الدین شمال سه برج است که به‌وسیله یک سطح متحرک به یکدیگر وصل هستند.

9

۱۰. ساحل المنظور (Al Mamzar Beachfront)

دو کارگذار عماراتی امار و شهرداری دبی، مشترکا دست به احداث ساحل المنظر خواهند زد. این پروژه در حدود نه میلیون فوت مربع است و چهار هزار واحد مسکونی، سیصد اتاق، دویست و پنجاه هزار مترمربع امکانات رفاهی و تجاری و ۵٫۳ کیلومتر راه‌آهن دارد. طراحی این پروژه به پایان رسیده و همه چیز برای ساختن آن آماده است.


10

منبع کجارو۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه