آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

درباره راجر واترز

درباره راجر واترز

درباره راجر واترز

راجر واترز 6 سپتامبر 1943 در great boolcham surrey متولد شد . او پسر سوم خانواده بود.


پدربزرگش یک کارگر معدن زغال سنگ و پدرش معلم مدرسه بود . پدرش یک مسیحی معتقد در جنگ جهانی دوم راننده ی آمبولانس بود که بعد ها به ارتش پیوست و ی در خلال جنگ و فوریه 1944 هنگامی که راجر فقط 5 ماه داشت کشته شد . بعد از مرگ پدر ، مادرش همراه او و برادرانش به کمبریج مهاجرت کردند.

4

وی در این شهر مشغول به تحصیل شد و در این دوران رئیس کمپین خلع سلاح هسته ای نیز بود. هم چنین او یک ورزشکار حرفه ای و عضو اصلی تیم راگبی دبیرستان بشمار می رفت.


راجر واترز در دوران تحصیل حامی کودکانی بود کــه در مدرســه مــورد آزار هم کلاسی ها قرار می گرفتند.


آشنایی راجر واترز با syd barret عضو کلیدی گروه پینک فلوید در دوران دبیرستان آغاز شد و در حالی که در دانشگاه لندن به تحصیل در رشته ی معماری مشغول بود همراه با syd barret ، Nick mason و Richard wright گروه پینک فلوید را پایه گذاری کردند. و در دسامبر 1967، David Gilmour به عنوان عضو پنجم به گروه پیوست.

5

در سال های اولیه ی شروع به کار ، آثار این گروه به صورت کاملا خصوصی و در زیرزمین خانه ای در خیابان regent ساخته میشد. در ابتدا راجر واترز گیتار ، میسون درام می نواخت و رایت متخصص نواختن کیبورد بود.

2

این گروه سال 1967 اولین آلبوم خود را با عنوان piper منتشر کردند. در این آلبوم موسیقی Take up thy stethoscope an walk را ساخت که جزو اولین کارهای حرفه ای و منتشر شده راجرز به حساب می آید the dark side of the moon ، wish you were here ، animals جزو معروف ترین و پرفروش ترین آلبوم های گروه بینظیر پینک فلوید می باشند

6

گروه پینک فلوید با آلبوم The wall بزرگترین و طولانی ترین تور موسیقی جهان را با اجرای کنسرت این آلبوم از آمریکا تا اروپا برگزار کردند. پینک فلوید در سال 1996 به تالار مشاهیر راک اند رول ایالات متحده و در سال 2005 به تالار مشاهیر موسیقی بریتانیا راه یافت. تا سال 2013، بیش از 250 میلیون نسخه از آثار این گروه در سرتاسر جهان به فروش رفت که 74٫4 میلیون نسخه از آن تنها در ایالات متحده فروش رفته‌است. به همین دلیل، در زمرهٔ پرفروش‌ترین هنرمندان موسیقی دنیا قرار می‌گیرد.

9


پینک فلوید یکی از مؤثرترین و موفق‌ترین گروه‌های راک در همهٔ زمان‌ها می‌باشد. آن‌ها تاکنون بیش از 250 میلیون نسخه فروش داشته‌اند در سال 2004، M.S.N.B.S پینک فلوید را در رده هشتم فهرست «10 گروه راک برتر» خود قرار داد رولینگ استون آن‌ها را در ردهٔ 51 «صد هنرمند برتر تمام دوران‌ها» جای داد.


کنسرت بزرگ راجر واترز در روسیه

۲۹ مرداد ۱۳۹۷

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه