آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

مسقط عمان

مسقط عمان

مسقط عمان

امسال هم کشتی های تفریحی مجلل از حوزه خلیج فارس تا بمبئی برای کسب تجربه ای متفاوت از سفر در خدمت شماست و مفتخریم که امسال نیز همچون سال های قبل دلژین سفر تنها نماینده و تنها برگزار کننده کشتی های تفریحی حوزه خلیج فارس می باشد در این بخش قصد داریم با شما به عمان سفر کنیم و شما را در جریان جاذبه های این کشور دوست داشتی و مقصد کشتی های تفریحی msc یعنی مسقط قرار دهیم.

84


در اینجا شما را دعوت میکنیم به دیدن فیلم کوتاهی از عمان


برای دیدن پکیج های عمان اینجا کلیک کنید

مسقط پایتخت عمان و غنی از تاریخ و فرهنگ است. مسقط یکی از مهمترین شهرهای شرقی است و در قسمت شمال شرقی کشور در خلیج عمان قرار دارد. یکی از بزرگترین بنادر طبیعی در جهان است که به عنوان نقطه حمل و نقل برای کالاها از عربستان، هند و اروپا استفاده می شود.

84752

مسقط به معنای "محل سقوط" است، چرا که شهر از مناطق دورافتاده آن به وسیله دامنه های کوه های خشن جدا شده است. امروزه بیش از 800،000 نفر در منطقه مسقط بزرگ زندگی می کنند که شامل شهرهای مختلف همسایه مانند رودی و ماترا می شود.ماترا خانه ای است برای بازار شرقی معتبر و دارای ساختمان های تاریخی، باغ ها، بناهای تاریخی و کسب و کارهای مختلف


98563

جاده ساحلی بلند مترا را به مسقط متصل می کند و برای پیاده روی های طولانی در امتداد ساحل ایده آل است. عمان توسط سلطان قبوس اداره می شود که دستور ساخت بزرگترین مسجد در جهان را داد. بالاترین مناره به بیش از 90 متر می رسد. کاخ سلطان یکی دیگر از ساختمان های قابل توجه و عکاسی محبوب است. دو قلعه در انتهای خلیج فارس که از بندر محافظت می کنند نیز جالب هستند. شهر شرقی دارای بسیاری از هتل های لوکس، مراکز خرید و، به طور طبیعی، سواحل شنی شیک برای استراحت گشت و گذار است.

3


چند دلیل برای سفر به مسقط عمان

در مقایسه با همسایگان برجسته اماراتی مانند دبی و ابوظبی، پایتخت عمان یک نفس تازه و هوای دریایی است. مسقط مشهور است برای سوک خیره کننده و غذاهای دریایی فوق العاده، اما زمین آن بزرگترین هیجان را به ارمغان می آورد. این بندر شهر در خلیج عمان از کوه های خشک شده حجاری حمایت می شود، به این معنی که شما می توانید بیابان ها را در سپیده دم،و دلفین ها را در سواحل، با لذت بردن از مهمان نوازی عرفانی در میان مردم عمان تجربه کنید

14


ساحل القرم

القرم یکی از معروف ترین حومه ها و یکی از زیباترین نقاط جذاب در مسقط است. این است که به طور خاص برای ساحل چشمگیر آن شناخته شده است که در شن و ماسه طلایی پوشیده شده است و دارای منظره ای باشکوه در آبهای فیروزه ای خلیج است. ساحل القرور یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی عمان است و یکی از مقاصد برتر مسقط است.


12


جشنواره مسقط

جشنواره مسقط یکی از معروف ترین جشنواره های عمان است که مردم را از سراسر جهان جذب می کند تا هر ساله شاهد یک جشن خاص و فرهنگی باشند. این در طول ماه های اولیه ژانویه و فوریه اتفاق می افتد و شامل چندین رویداد و فعالیت برای بازدید کنندگان می شود که می خواهند طعم و مزه فرهنگ، میراث و سنت عمان را جلب کنند. این جشنواره با رقص های فولکلور، اجرای نمایش ها، لباس های ویژه و محصولات عمانی، یک تجربه برجسته فرهنگی است


5

مسجد سلطان قابوس

سلطان Qaboos عمان در طول 45 سال حکومت، ثروت و نام خود را به بسیاری از سازه های داده است. اما قابل توجه ترین آنها مسجد بزرگ سلطان Qaboos ، که با 50 متر گنبد طلایی تا سطح کف سنگ مرمر سفید می شود ، شگفت زده می شوید . سالن نماز مردان (که هر دو جنس قابل دیدن است) به ویژه خیره کننده است، با فرش های ایرانی و لوسترهای بزرگ که از جنس خرابه های چوبی ساخته شده اند. بازدید کنندگان مرد باید پوشیدن آستین بلند و شلوار داشته باشند، و زنان باید از گردن به زیر زانوی پوشانده شوند و روسری را برای پوشیدن موهای خود بپوشند.

Sultan_Qaboos_Grand_Mosque

گذشته عمان

شمشیرها برای میراث عمان اساسی هستند، حتی با بهره گیری از غرور و افتخار بر روی پرچم ملی. فقط عمان به خوبی به انجام پوشیدن خنجر (خنجر سنتی) این روزها در صنعتگری باقی مانده است احترام میگذارد. آرایه ای از سلاح های تاریخی در موزه طعمه الزبیر را میتوانید مشاهده کنید ، از شمشیر های مستطیلی مروارید به تیغ زیبایی که با آیه های قرآنی نوشته شده است.

9


8

تازه ترین غذاهای دریایی خلیج فارس

در حالی که گوشت کبابی، هومز و کباب های روی میز در بسیاری از میزهای رستوران قرار می گیرند، مسقط عمدتا شهر دوستداران غذاهای دریایی و ظروف ماهی خاردار است، تکه های ماهی گوزن در آب گوجه فرنگی نارگیل، زردچوبه، زنجبیل و سیر خرد شده، اما معمولا ماهی ها از دریا خارج می شوند و تازه کباب میشوند.


15


۰۴ شهريور ۱۳۹۷

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه