آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

عیدهای مذهبی جهان

عیدهای مذهبی جهان

جشن های مذهبی دنیا

 عید پاک یا easter

عید پاک در ماه مارس یا آوریل می باشد. تاریخ آن از سالی بە سال دیگر متفاوت می باشد. عید پاک یک روز مذهبی مسیحی می باشد. اما برای بسیاری از مردم عید پاک مفهوم مذهبی ندارد. عید پاک به عنوان چند روز تعطیلی اضافی بعد از یک زمستان طولانی تلقی می شود. عید پاک که مهمترین روز تعطیل مسیحیان می باشد، جشنی است که به اعتقاد آنان حضرت مسیح (ع) پس از آنکه به صلیب کشیده شد، دوباره زنده گشت و برخاست. ریشه دقیق نام این جشن مذهبی دقیقاً مشخص نیست. برخی از منابع معتقدند که واژه ایستِر (نام انگلیسی عید پاک) از اِاوستِر، الهه بهار و باروری ژرمن ها گرفته شده است.


نماد ها : خرگوش + شکلات + تخم مرغ رنگ شده


آیا می دانستید که سالانه بیش از 90 میلیون شکلات خرگوشی برای عید پاک درست می شود؟


1

روز معراج و عید گل ریزان

روز معراج 40 روز بعد از عید پاک و عید گل ریزان (پنطیکاست) 50 روز پس از عید پاک می باشد. هر دوی این دو روز روزهای مذهبی مسیحی هستند. روز معراج و روز دوم عید گل ریزان تعطیلات رسمی می باشند.


کریسمس

کریسمس یک روز مذهبی مسیحی بودە و سالروز میلاد مسیح می باشد تاریخ برگزاری : 24دسامبر ⚡️کریسمس در درجە اول یک جشن خانوادگی می باشد. کریسمس در تاریک ترین زمان از سال می آید و برای بسیاری از افراد این جشن به معنی روشنایی و گرمی می باشد در حالیکە بیرون از خانە در سردترین و تاریک ترین زمان خود می باشد. مدتها پیش از اینکه نروژ بە یک کشور مسیحی تبدیل گردد، گرفتن جشن های بزرگ در این موقع از سال معمول بود. این جنش ها شاید برای ایجاد روشنایی در تاریکی گرفتە شدە باشند. در این روز صرف یک شام سنتی کریسمس با خانواده مرسوم می باشد. اکثر مردم سنت های خاص بە خود را دارند و حفظ این سنت ها برای آنها مهم می باشد.


دادن کادو بە یکدیگر در شب کریسمس معمول می باشد

3_1

غسل تعمید

قریب به دو هزار سال پیش، مردی در بیابان‌های یهودیه ظهور کرد که از مردم می‌خواست از گناهان‌شان توبه کرده، تعمید بگیریند. اسم او یحیای تعمیددهنده بود و اولین کسی است که در کتاب‌مقدس می‌خوانیم مردم را تعمید داده است. کتاب‌مقدس به ایمانداران دستور می‌دهد که تعمید بیابند. در هیچ جای کتاب‌مقدس نمی‌خوانیم که تعمید امری د‌ل‌بخواهی یا اختیاری باشد.تعمید در این کتاب نشانی از ایمان است. غسل تعمید کودکان : هنگامی که کودکی غسل تعمید می شود بە عضو کلیسا در خواهد آمد. والدین در مورد غسل تعمید کودک و یا عدم غسل تعمید او تصمیم می گیرند. هنگامی که کودکی غسل تعمید می شود، خانواده اغلب جشن بزرگی می گیرد و کودک هدایا دریافت می کند.

روز مردگان

در مکزیک مراسمی عجیب هرساله در روز اول ماه نوامبر انجام میشود که به جشن مردگان معروف شده است.

5

پرش از روی بچه

اسپانیایی ها که مراسم های عجیبشان سر به فلک می کشد در یک حرکت مذهبی بچه های تازه متولد شده را روی زمین می خوابانند و یک نفر از روی آن ها می پرند.

6

پرش مرگ

"وانوتو" جزیره ای محروم و دورافتاده در آفریقا است که مراسم مذهبی و خطرناک آن ها به یک جاذبه توریستی تبدیل شده است. در این مراسم مردان برای افزایش سلامتی و همچنین پربارتر شدن محصولات کشاورزی از بالای سکویی چوبی و در حالی که یک طناب از جنس شاخ و برگ به پای خود بسته اند به پایین میپرند. هر چه پرش بلندتر باشد محصولات پربارترخواهند بود! البته هرساله افرادی هم جانشان را از دست می دهند زیرا هیچ ایمنی در این پرش ها وجود ندارد.


فستیوال روز مرگ، مکزیک (DAY OF THE DEAD)

در روزهای بین ۳۱ اکتبر تا ۲ نوامبر در مکزیک جشن گرفته می‌شود. در این تعطیلات مردم یاد و خاطره‌ی عزیزان از دست رفته‌شان را زنده و به آن‌ها ادای احترام می‌کنند. اما تصور نکنید که این یک مراسم غم انگیز و ناراحت‌کننده باشد، برعکس، آن‌ها فستیوالی از رنگ‌ها برپا می‌کنند و زندگی درگذشتگان را پاس می‌دارند و جشن می‌گیرند. مکزیکی‌ها در این روز به قبرستان‌ها سر می‌زنند، قبرها را تزئین می‌کنند و در کنار اعضای خانواده و دوستان درگذشته‌ی خود وقت می‌گذرانند. باور برگزارکنندگان روز مردگان این است که ارواح برای یک روز به جهان باز می‌گردند تا در کنار خانواده‌شان باشند.


Arapaho Sun Dance

جشنواره مذهبی با تمرکز بر رقص آفتاب در تابستان در وایومینگ برگزار می شود. قبلیه ها به دور یک بوفالو مراسم رقص را اجرا میکنند . بوفالو نماد مقدار زیادی است، و رقصندگان در سال آینده به دنبال خوشبختی هستند.

Arapaho_Sun_Dance

 

۰۷ شهريور ۱۳۹۷

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه