آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا

رودخانه نیاگارا میراث به جا مانده از عصر یخبندان از ۱۸ هزار سال قبل است به طوریکه قسمت جنوبی انتاریو با لایه‌های دو و ۳ کیلومتری از صفحات یخ پوشیده شده بود.

نیاگارا در واقع هنوز یک آبشار جوان حساب میشود. چیزی بیشتر از دوازده هزار سال از عمر آن می‌گذرد که در مقیاس ژئولوژیک در حدود یک میکروثانیه می باشد

علاوه بر موارد فوق نیاگارا یک منبع بسیار قوی برای تولید انرژی هیدروالکتریک میباشد. در زمان اضطراری جریان آب رودخانه توسط شرکت هایی که متصدی این امر هستند کاسته می‌شود تا به ورودی بیشتری برای تولید این انرژی افزوده شود.

عبور از روی رودخانه ی نایاگارا غیرقانونی می باشد. برخی ها از روی این آبشار عبور کرده اند. برخی دیگر نیز جان خود را در این آبشار از دست داده اند. در سال ۲۰۱۲، فردی به نام نیک والندا اولین کسی بود که از روی این آبشار عبور کرد. او برای اینکار هم از دولت آمریکا و هم از دولت کانادا اجازه کتبی و رضایت نامه دریافت کرد. 

در این آبشار یک جزیره وجود دارد که به جزیره ی بز معروف است

در سال ۱۹۳۸ پل ماه عسل که بر روی این آبشار قرار داشت سقوط کرد. این پل یکی از زیباترین پل های جهان در زمان خودش به حساب می آمد

در سال ۱۸۴۸ میلادی به علت سرمای شدید کل آبشار نیاگارا یخ زد و منجمد شد

niagara4

 12 واقعیت شگف انگیز نیاگارا :

  1 سه آبشاربه مجموعه سه آبشار آمریکا، هورث شور و بریدال ویل که کوچک‌ترین آنهاست اصطلاحا نیاگارا اطلاق می شود. این آبشار مرز میان آمریکا و کانادا یا به طور مشخص نیویورک و انتاریو را مشخص می کند

 2 رنگین کمان نیاگا :

اگر در طرفِ کانادایی آبشار قرار داشته باشید تقریبا می‌توانید همیشه از دیدن رنگین‌کمان مطمئن باشید. برای ثبت این پدیده‌ی زیبا مطمئن شوید که دوربین عکاسی‌تان را برداشته‌اید و از حدود ظهر تا غروب آفتاب از آن‌جا دیدن کنید.

 3 سفر ماهی ها:

ماهی‌ها در واقع در آبشارها سفر می‌کنند. باور نمی‌کنید؟ با هزینه‌ی ۱۰ دلار سری به غار بادها بزنید. این مکان این واقعیت را به اثبات خواهد رساند و ممکن است حتی کسی را ببینید که در سفر خود به پایین آبشار بدنش با یک ماهی برخورد کرده باشد.


.  ده درصد می میرند
حدودا ۹۰% از ماهی‌هایی که به پایین آبشار نیاگارا سفر می‌کنند زنده می‌مانند. معتقدند که کف سفید حاصل از آب‌های خروشان برای ماهی‌هایی که به پایین آبشار سفر می‌کنند مثل یک کوسن عمل می‌کند.

 یخ زدگی:
در دهه‌ی ۱۸۰۰ و ۲۰۱۷ آبشار نیاگارا تقریبا یخ‌زده بود. آب آن‌قدر یخ زده بود که فقط یک باریکه‌ی کوچک به پایین آبشار جاری می‌شد.

۶. سقوط در هر ثانیه:
در هر ثانیه حدود ۲۸۰۰۰۰۰۰(۲۸ میلیون! ) لیتر آب از آبشار نیاگارا سرازیر می‌شود.

۷. عبور از آبشار:
نخستین کسی که از این آبشار عبور کرد یک معلم شجاع ۶۳ ساله بود. او داخل یک بشکه به پایین آبشار رهسپار شد.

۸. آب آشامیدنی:
حدود ۲۰% از آب آشامیدنی ایالات متحده از دل و از روی آبشار نیاگار می‌گذرد. بله، به احتمال فراوان ممکن است هر آمریکایی از آبی خورده باشد که از این آبشار آمده است.

۹.ارتفاع:
آبشار نیاگارا مرتفع‌ترین آبشار جهان نیست. در واقع، حدود ۵۰۰ آبشار وجود دارند که از نیاگارا بلندتر هستند. در واقع ترکیبی از ارتفاع و حجم زیاد آب است که نیاگارا را به یک مقصد گردشگری بی‌نظیر تبدیل می‌کند.

۱۰. سریع ترین:

هرچند آبشار نیاگارا بلندترین آبشار جهان نیست، ممکن است سریع‌الحرکت‌ترین آبشار این سیاره باشد.

۱۱. منشاء:

آبشار نیاگارا از یخ‌رودها به وجود آمده است.

۱۲. در خدمت هالیوود:
بخش‌هایی از فیلم دزدان دریایی کارائیب در این آبشار فیلمبرداری شده است. فیلم‌های سوپرمن و نیاگارا با بازی مریلین مونرو نیز در این مکان ساخته شده‌اند

niagara2


۰۲ مهر ۱۳۹۷

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه