شکم گردی در اسپانیا

شکم گردی در اسپانیا

معروف ترین و لذیذ ترین غذاهای اسپانیا

1:بوکادیوها:

یک ساندویچ متفاوت را در اسپانیا تجربه کنید بوکادیو یا همان ساندویچ در همه جای اسپانیا پیدا می شود، برای امتحان این غذا ما بوکادیو ماهی مرکب سرخ شده، بوکادیو گوشت و بوکادیو پنیر با ژامبون را پیشنهاد می کنیم                                                                                           

2:تاپاس :

قطعا معرف ترین و خوشمزه ترین غذای اسپانیا تاپاس است از شمال تا جنوب این کشور هم که بروید می توانید  تاپاس را پیدا کنید تاپاس ها خوراکی های کوچکی هستند که به عنوان پیش غذا سرو می شوند. تاپاس ها هم به صورت گرم و هم به صورت سرد سرو می شوند. اسپانیا دنیای مختلف و متنوعی از تاپاس ها را دارد. 

tapas_gran_via


3:گراتن مرغ دودی:

این غذا برای ما ایرانی ها خیلی آشناست برای تهیه این غذا از مرغ دودی شده، سیب زمینی، کره، پیاز، سیر، آرد، شیر و جعفری استفاده می کنند که اسپانیایی ها در پخت آن مهارت خاصی دارند 

4:پیستو مانچه گو:

این غذا یکی از غذاهای گیاهی معروف در مرکز اسپانیا است ریشه این غذا به مراکش برمی گردد این غذا ترکیبی از روغن زیتون، زیره سیاه، بادمجان، فلفل دلمه ای، آویشن و … است پیستو در واقع همان راتاتویی می باشد اما به سبک اسپانیایی /   می بینید که این غذا هم چقدر شبیه به ذائقه ما ایرانی هاست 

5:املت تورتیا :

دربین غذاهای معروف اسپانیایی املت های مختلفی وجود دارد؛ تورتیا با پیاز بهترین ترکیب برای کسانی است که میخواهند برای بار اول این غذا را امتحان کنند / در املت اسپانیایی می توانید سیب زمینی پیدا کنید. به این غذا آنقدر تخم مرغ می زنند که شبیه به یک کیک در می آید 
هر کسی در اسپانیا دستور پخت مخصوص به خود را دارد. 

6:کروکتس:

یک لقمه از کروکتس croquetas را در تقریباً  می توانید در هر رستوران و یا کافه ای پیدا کنید / هر رستوران عموماً این غذا را با دستور غذای مخصوص و مخفی خود می پزد.
مواد تشکیل دهنده آن مانند ژامبون یا گوشت نوعی ماهی به نام ماهی کولدفیش با سس بشامل است که در نهایت سرخ و تنوری می شود. 
این غذا همراه با پنیر خامه ای بسیار خوشمزه می شود. همین طور می توانید آن را همانند مردم محلی با سسی  شیرین و تند سیاهی به نام مورسیلا (morcilla) یا همراه با پنیر آبی اسپانیایی امتحان کنید.
در واقع معیار یک رستوران خوب محلی، مزه غذای کروکتس آن است.

7:پولپو ا لا گالگا:

این غذای دریایی از هشت پا درست می شود.در واقع طعم خوشمزه آن از گوشت هشت پای خرد شده است که با ۳ ماده فلفل قرمز تند  روغن زیتون و نمک سنگ طعم دار شده است در کنار این غذا عموماً سیب زمنی هم سرو می شود . 

pollo_alla_gallega


8:گازپاچو:

سوپ گازپاچو یک جور سوپ سرد است که شاید در نگاه اول به خاطر سرد بودنش چندان اشتها برانگیز نباشد اما طرفداران زیادی دارد و اسم اندولسی ها را سر زبان ها انداخته است! برای درست کردن این سوپ گیاهی از سبزیجات تازه استفاده می شود هر چند که معمولا ماده ی اصلی سازنده ی آن گوجه است!

9:کرما کاتالانا :

یک دسر اسپانیایی که از غذاهای معروف اسپانیایی است میتوان به کرما کاتالانا اشاره کرد  روی این دسر پوشیده از سس کاستارد است و یک لایه شکر کاراملی هم روی آن قرار دارد. سس کاستارد، ترکیبی از شکر، آرد، زرده تخم مرغ، شیر و یا خامه است.

10:سرانو :

گوشت خوک را تکه تکه می کنند  و دو هفته در نمک می خوابانند ، سپس آنها را می شویند و به صورت دلخواه در غذاهای مختف استفاده می کنند.


۲۱ مهر ۱۳۹۷

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه