آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

ارباب حلقه ها و کویینزتاون

ارباب حلقه ها و کویینزتاون


بیش از ۱۶ سال از انتشار اولین فیلم «ارباب حلقه ها» در سال ۲۰۰۱ گذشته است، اما همچنان طرفداران این فیلم به محل فیلمبرداری آن می‌روند.

نام کویینزتاون و سه‌گانه ارباب حلقه‌ها به هم دیگر پیوند خورده است. در سال‌های پخش این سریال زیبا گردشگران بسیاری برای تماشای لوکیشن های معروف فیلم و تجربه هیجان در کشور استرالیا به شهر کوچک و زیبای کویینزتاون(Queenstown) نیوزلند سفر کردند.

lord2نیوزلند- شهر کویینزتاون (Queenstown)
نیوزلند در 1750 کیلومتری جنوب شرقی استرالیا قرار دارد و از دو جزیره بزرگ و چند جزیره کوچک‌تر تشکیل‌شده است، مساحت کل آن با ژاپن برابر است و بیشتر جمعیت آن را مهاجران اروپایی تشکیل داده‌اند. زیبایی‌های طبیعی و متنوع نیوزلند، دریاچه‌ها و کوه‌های هیجان‌انگیزش این کشور را مقصدی دوست‌داشتنی برای گردشگران جهان تبدیل کرده است. کویینزتاون شهری کوچک در نیوزلند است که علی‌رغم کوچکی،  سهم زیادی از منابع طبیعی دارد 
این شهر با کوه‌های زیبایی محاصره‌شده است و در میان آن نیز دریاچه واکاتیپو (Wakatipu) بزرگ‌ترین دریاچه نیوزلند و کوه بن لوموند (Ben Lomond) قرار دارد. برخلاف ظاهر آرام،پر از هیجان و ماجراجویی است. این شهر پتانسیل‌های بسیاری برای ماجراجویان دارد. اگر شما اهل تجربه ی زیپلاین ، بانجی جامپینگ ، دوچرخه‌سواری، اسکی‌بازی، کوهنوردی ، صخره‌نوردی باشید و یا فقط به دنبال جاذبه‌های طبیعی می‌گردید، کویینزتاون شهر شماست.


بهترین زمان سفر به کویینزتاون چه وقت است؟
بستگی به علاقه‌مندی شما دارد. نیوزلند در نیم‌کره جنوبی قرار دارد و فصل‌ها در آن برعکس ایران است پس فروردین تا خرداد در کویینزتاون پاییز است و تیر تا شهریور زمستان
زمستان‌های کویینزتاون برای عاشقان ورزش‌های زمستانی مانند اسنوبرد و اسکی مناسب است و تابستان‌های آن برای کسانی که ورزش‌های آبی و طبیعت‌گردی را دوست دارند مناسب می باشد. از ماه دی تا اسفند در کویینزتاون هوا گرم و برای فرار از سرمای زمستان مقصد مناسبی برای سفر است. 


بانجی جامپینگ اصل را در کویینزتاون امتحان کنید

کویینزتاون مرکز جهانی بانجی جامپینگ است. نخستین مرکز تجاری بانجی جامپینگ در سال 1988 در کویینزتاون افتتاح شد. سالانه هزاران نفر برای تجربه کردن این ورزش هیجان‌انگیز راهی این شهر می‌شوند. چندین مرکز رسمی بانجی جامپینگ در شهر وجود دارد ازجمله پل کاوارو (Kawarau Bridge) جایی که نخستین پرش بانجی جامپینگ جهانی صورت گرفت. لیج (The Ledge) و نویس (The Nevis) که پرش از رودخانه است و بیشترین ارتفاع پرش نیوزلند را از آن خودکرده است. 

lord6


هیجان‌انگیزترین تفریحات کویینزتاون
عنوان پایتخت ماجراجویی را به شهر کویینزتاون داده‌اند و این به آن معناست که مجموعه‌ای از فعالیت‌هایی که آدرنالین خونتان را افزایش می‌دهد و ضربان قلبتان را تند می‌کند و هوش ازسرتان می‌رباید  به‌راحتی در دسترس شما است. همه‌ی این ورزش‌ها برای بیدار کردن شما از خواب روزانه مؤثر است اگر روند زندگی شما کند و خسته‌کننده شده  باید سری به این شهر بزنید. 

علاوه بر این‌همه هیجان ، طبیعت این منطقه به‌قدری زیبایی در خود نهفته که می‌تواند برای هر سلیقه و سنی جذابیت داشته باشد. برخی از این تفریحات به شرایط آب و هوایی بستگی دارد. اما تعداد زیادی از آن‌ها در هر فصلی امکان‌پذیر است. 


۳۰ مهر ۱۳۹۷

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه