آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

عجیب ترین مدارس جهان

عجیب ترین مدارس جهان

نگاهی به چند مدرسه ی بسیار عجیب و متفاوت در گوشه و کنار جهان

در این مطلب شمارا با عجیب ترین و البته جالب ترین مدرسه های جهان آشنا خواهیم کرد؛ مدارسی که دانش آموزان مختار هستند هر کاری دوست دارند انجام دهند. یا مثلا در زنگ های تفریح خود می توانند روی مبل های راحتی استراحت کرده و موسیقی دلخواهشان را گوش کنند. مدرسه هایی که در فضای باز برگزار می شوند و اگر مثلا کودکی بخواهد خلبان شود، بیشتر دوران تحصیلش در مدرسه خلبانی سپری خواهد شد.

همراهمان باشید تا با این مدرسه های جالب بیشتر آشنا شوید.

مدرسه شناور Makoko – لاگوس، نیجریه

001

ساختمان این مدرسه که تمامی مقاطع تحصیلی در آن آموزش می بینند، در اصل به منظور پیشگیری از بالا آمدن سطح آب در این تالاب ساخته شده است. جالب است بدانید که این مدرسه عجیب، علاوه بر کلاس درس، زمین بازی و ورزش هم دارد.این بنای ساخته شده روی آب، ظرفیت حداکثر یکصد دانش آموز را حتی در بدترین شرایط آب و هوایی، دارد.

مدرسه در مکعب – کپنهاگ، دانمارک

002

این مدرسه یکی از بزرگ ترین کلاس های درس دنیاست که بیش از ۱۱۰۰ دانش آموز دبیرستانی در آن مشغول به تحصیل هستند. کلاس ها در مکعب های شیشه ای وسیع برگزار می شوند که دبیرستان نام دارد. فضای باز نیز بخش های استوانه ای بزرگ با صندلی ها و مبلمان های راحتی دارد که به دانش آموزان اجازه استراحت و فکر کردن در آسودگی خیال را می دهند.

مدرسه ای که برنامه آموزشی خاص خود را دارد – استرالیا

003

فارغ از طراحی غیرمعمول و عجیب ساختمان این مدرسه، روش تدریس در آن با روش های سنتی و رایج در سراسر جهان فرق زیادی دارد. تمامی دانش آموزان، برنامه آموزشی منحصر به خود را دریافت می کنند که با برنامه معلمان و والدین آن ها بیشترین تطابق را دارد. همچنین، آنها این اجازه را دارند تا طرح و ایده های خود را برای بهبود شرایط تحصیلی، پیشنهاد بدهند. در آخر هم بگوییم که همه کلاس های این مدرسه در گروه های بسیار کوچک برگزار می شود.

مدرسه در دنیای واقعی – رود آیلند، آمریکا

004

از همان ابتدای آغاز دوران تحصیل، دانش آموزان مسایل موردعلاقه خود را خواهند آموخت. با توجه به علاقه هر کدام از محصل ها، آن ها به مربی هایی معرفی می شوند که در آن زمینه خاص مشغول به فعالیت است. به این مفهوم که آن ها فقط در رشته ای که در آینده می خواهند به عنوان شغل خود انتخاب کنند، تحصیل خواهند کرد. این روش آموزشی در حال حاضر در ۵۵ مدرسه در سراسر ایالت متحده آمریکا استفاده می شود.

مدرسه ای که شبیه محیط اداری است، اوهایو، آمریکا

005

این مدرسه هیچ کلاسی ندارد، در عوض در سالن بزرگ آن ۳۰۰ مکعب (برای هر دانش آموز) در نظر گرفته شده است. هر محصلی کامپیوتر شخصی خود را دارد که برنامه درسی مجزایی را به وی ارائه می دهد. اگر برای دانش آموزان سوالی پیش بیاید، می توانند از آموزگاران حاضر در سالن بپرسند. این مدرسه برای افراد بین ۳ تا ۱۲ سال مناسب است.

مدرسه ای که دانش آموزان به انجام کارهای سخت مشغول هستند، سان فرانسیسکو، آمریکا

006

در این مدرسه، دانش آموزان کارهایی را انجام خواهند داد که همیشه والدینشان از آن ها می خواهند که آن ها را انجام ندهند. در این جا، کودکان اجازه دارند کثیف شوند، با آتش بازی کنند، وسایل خانه را باز کرده و درون آن ها را مشاهده کنند، همچنین می توانند در تمام طول روز به نقاشی کشیدن مشغول باشند. این استراتژی به دانش آموزان اجازه می دهد تا ابتکار و خلاقیت های خود را شکوفا نمایند.

تساوی دو جنس مذکر و مونث، استکهلم، سوئد

007

برنامه های آموزشی در این مدرسه بر این اصل استوار است که هیچ تضاد و تفاوتی میان دو جنس دختر و پسر وجود ندارد. معلم ها با اعتقاد بر تساوی زن و مرد، آن ها را با نام کوچک خطاب کرده و سعی می کنند با کلیشه ای که بیشتر مردم به آن باور دارند، مبارزه کنند. آن ها به دانش آموزان خود می آمو

زند که انسان ها با هم برابر هستند و هیچ تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد. هدف از این کار، پرورش کودکان سالم است.

درخشان ترین مدرسه ابتدایی در استکهلم، سوئد

008

فارغ از کتابخانه های سنتی، در این مدرسه راهروهای چندمنظوره تعبیه شده که بخش های مجزا برای کارهای رسانه ای در قالب درس های آموزشی دارد. همچنین مکان هایی برای درس خواندن در سکوت یا انجام پروژه های درسی به صورت نیمه گروهی دارد.در قلب این مدرسه، راهروهای آموزشی ارتباط بین مدرس و درس آموز را بهبود بخشیده و باعث ارتباط میان رشته های مختلف و آموزش آن ها نیز می شود. این راهروها بر اساس استاندارهای جهانی ساخته شده اند

مدرسه استیو جابز – آمستردام، هلند

0010

در این مدرسه، به هر کدام از دانش آموزان، برنامه آموزشی مجزا و بر اساس مهارت ها، استعدادها و علاقه مندی هایش داده می شود. این برنامه ها هر ۶ هفته یک بار توسط دانش آموز، والدین و معلم او در مدرسه آپدیت می شود. در این مدرسه دانش آموزان بین ۴ تا ۱۲ سال می توانند تحصیل کنند.

۱۵ آبان ۱۳۹۷

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه