آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

حقایق جالب درباره ی پاریس

حقایق جالب درباره ی پاریس

حقایق جالب درباره ی پاریس عروس شهر های جهان 

پاریس یکی از نخستین شهرهای اروپایی بود که خیابان های خود را با استفاده از چراغ های گازی روشن ساخت. در سال ۱۸۲۰ میلادی، بیش از ۵۰ هزار لامپ گازی به کار گرفته شد تا خیابان ها و بلوار ها روشن گردند. 

paris_ROOFTOP1017

نزدیک به ۵۰۰ هزار درخت در این شهر وجود دارد که تمام آن ها اندازه گیری و سنجیده شده اند. 

photo_2018_11_22_01_06_48

موزه هرمی شکل لوور که پربازدید ترین موزه در سراسر جهان به شمار می رود، بیش از ۶۶۶ سال پیش ساخته شده است. این مکان در ابتدا به عنوان یک قصر احداث گشت. بیش از ۳۵ هزار اثر هنری و ۳۸۰ هزار شی مختلف در لوور وجود دارد و اگر شما قصد داشته باشید از تمام موارد آن بازدید کنید، باید ۱۰ ماه از وقت خود را در موزه بگذرانید. 

Paris_1024x400

نزدیک به ۹۱۰۰ رستوران و کافه و ۱۷۵۰ نانوایی فضای باز در پاریس وجود دارد. 

در جنگ جهانی دوم هنگامی که هیتلر وارد پایتخت فرانسه شد، اهالی شهر کابل های آسانسور ایفل را بریدند و رهبر نازی مجبور بود برای رسیدن به نوک برج از پله بالا برود. او پس از آنکه ۱۵۰۰ پله را مشاهده کرد، از این کار منصرف شد. 

photo_2018_11_22_01_06_53

تنها یک علامت توقف در تمام شهر پاریس وجود دارد 

در فرانسه روستای کوچکی به نام «گربه» وجود دارد 

در پاریس می‌توانید با یک فرد مرده ازدواج کنید! 

در پاریس رانندگان تاکسی مجبور هستند برای گرفتن گواهی‌نامه ۲۰۰۰۰۰ یورو بپردازند! به‌همین دلیل است که تعداد آن‌ها در این شهر بسیار کم است. 

قهوه اسپرسو در پاریس به شدت طرفدار دارد. بیش از ۲۰۰ مکان در این شهر وجود دارند که این نوشیدنی را با قیمت کمتر از ۱ یورو عرضه می کنند. 

مقامات شهری به پدر و مادرهایی که با موفقیت و سربلندی فرزندان خود را بزرگ کرده و تحویل جامعه داده اند، مدال افتخار اهدا می کنند 

image

۰۱ آذر ۱۳۹۷

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه