آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

۰۲۱-۲۲۰۰۱۲۱۲

شما چه نوع مسافری هستید؟

شما چه نوع مسافری هستید؟

شما چه نوع مسافری هستید؟
سفر یکی از هیجان انگیزترین کارهایی است که می توان در زندگی انجام داد. این که بار سفر ببندیم و به کشور یا شهری کاملا جدید و ناشناخته سفر کنیم یک ماجراجویی لذتبخش است.

شخصیت شناسی سفر 
شخصیت‌شناسی سفر با سوالی ظاهرا ساده شروع می‌شود: “چطوری می‌تونم بفهمم از چه سفری خوشم میاد؟”. سوالی مهم و کاربردی که جوابش، دیدِ جدیدی برای مسافرت به شما می‌دهد. وقتی که روحیات خود، علاقمندی‌ها و هدف‌تان را بشناسید، سفر متفاوتی خواهید داشت؛ حتی برنامه‌ریزی هم راحت‌تر می‌شود. 

شخصیت شناسی سفرو کمک به شناخت شخصیت خودتون 
شخصیت‌شناسی سفر این کمک را به ما می‌کند که دیدِ بهتری از خودمان داشته باشیم. این‌که چه شور و اشتیاقی پشت دلایل سفر ماست، سوال مهمی است. حتی از این راه می‌توانید همسفری شبیه به خودتان پیدا کنید. به هر حال هیچ‌کس دوست ندارد همسفرش دائما نِق بزند.
در کل تیپ‌های شخصیتی سفر فراوانند که با اسم‌های بامزه و متفاوتی معرفی می‌شوند.  در ادامه چند مدل تیپ شخصیتی رو بررسی میکنیم . 

مسافران ماجراجو 
معمولا ماجراجوها تخیل قوی دارند و برنامه‌ریزی برای سفرها را برپایه‌ی قوه‌ی تخیل انجام می‌دهند. 
اگر وقتی به سفر فکر میکنید طبیعت بکر و منحصربفرد نیوزلند یا آفریقا تصور می کنید؟ آیا تصور می کنید که تا پاسی از نیمه شب در خیابان های پاریس پرسه بزنید، در رودخانه های آمازون قایق سواری کنید یا محله های ناشناخته یک شهر را کشف کنید؟ اگر پاسختان به این پرسش ها مثبت است شما یک مسافر ماجراجو هستید. 
مقاصد پیشنهادی: نیوزلند، برزیل، نپال، تبت، کوبا ، تانزانیا ،هند، هاوایی ، آلاسکا ، مکزیک ، تایلند ، مراکش  ، سوئیس 

مسافران رمانتیک و عاشق پیشه 
آرامش و حس خوب در سفر؛ دو ویژگی مهمی است که برای رمانتیک‌ها و احساسی‌ها مهم است.
چنین افرادی در برنامه‌ریزی سفرهای‌شان به فاکتورهایی مثل سواحل زیبا و تمیز، قایق‌سواری روی رودخانه‌های آرام و دور بودن از فضای شلوغ شهری فکر می‌کنند.
صد البته که هر کس در برهه هایی از زندگی از این سبک سفر لذت می برد، اما اگر شما بیش از هر نو سفری علاقه مند به این سفرهای دو نفره و رمانتیک هستیدمقاصد زیر مناسب شماست : 

مقاصد پیشنهادی : ونیز، پاریس، جزایر یونان مثل :سانتورینی و میکونوس ، گوا، پوکت، فیجی،  اسلوونی ، استرالیا : جزیره همیلتون

مسافران متفکر
ندوکاو و جستجو در کوچه پس‌کوچه‌های شهر، دیدن موزه‌ها و حرف زدن با مردم محلی برای‌ یک سری از افراد خیلی جذاب است. این دسته از آدم‌ها در تقسیم‌بندی تیپ‌های سفر، متفکر معرفی می‌شوند. 
اگر هنگام ورود به یک شهر به دنبال موزه ها، گالری های هنری، کتابخانه ها و مراکز فرهنگی می گردید  بعد سراغ کافه یا رستورانی شلوغ می‌روید، فنجانی قهوه یا غذایی سفارش می‌دهید، می‌نشینید و به مردم محلی نگاه می‌کنید. این کار به شما حس خوبی می‌دهد، حس زنده بودن و یکی شدن با فرهنگ محلی ، شما در این تیپ شخصیتی قرار می گیرید 

مقاصد پیشنهادی : هند، ژاپن، ماچوپیچو، استانبول ، ایتالیا ،  مصر

مسافران جسور و ریسک‌پذیرها! 
“Danger-junkie” 
به کسانی می‌گویند که دنبال فعالیت‌های خارج از عرف، هیجانی و خطرناک در سفر هستند. در حقیقت چند پله از ماجراجوها بالاترند و کارهایی می‌کنند که برای افراد عادی احمقانه یا مرگ‌آور است
سفر برای آن‌ها تنها در روبرو شدن با چالش‌های سخت معنا پیدا می‌کند. البته پیشنهاد می کنیم که حتی اگر عاشق خطر هستید هم نکات ایمنی و احتیاط های لازم را در نظر داشته باشید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.
مقاصد پیشنهادی : تبت، کلمبیا، اوگاندا، گینه نو، استرالیا ، هندوراس ، سریلانکا ، زامبیا ، ماداگاسکار! ، پرو ... 

مسافران شکم گرد 
شکم گردی با انگیزه یادگیری بیشتر در مورد غذا ها و نوشیدنی های ویژه یک منطقه، در مورد سبک آشپزی یک منطقه، خرید غذا انجام میشود.
شکم گردی و عشق به غذا آن قدر برای بعضی افراد مهم و حیاتی است که در تعیین مقصد سفر هم نقشی مهم و پررنگ دارد.
و جالب است بدانید که هم‌اکنون گردشگری غذا در دنیا ۲۰۰ میلیارد دلار درآمد دارد. 
مقاصد پیشنهادی: ترکیه، ژاپن، ایتالیا، فرانسه، تایلند ، ایران ، هند ، مکزیک ، تایوان ، مالت ، امارات : دبی ، کوآلالامپور .
۰۹ دى ۱۳۹۷

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه