آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

۰۲۱-۲۲۰۰۱۲۱۲

شما چه نوع مسافری هستید؟ قسمت دوم

شما چه نوع مسافری هستید؟ قسمت دوم

شما چه نوع مسافری هستید؟  

المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ

ازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸، یکی از مهم‌ترین رویدادهای ورزشی است که در آن ورزش‌های زمستانی نظیر اسکی برگزار می‌شود. این المپیک از تاریخ ۹ الی ۲۵ فوریه (۲۰ بهمن الی ۶ اسفند) در شهر پیونگ چانگ کره جنوبی برگزار می‌شود. شهر پیونگ چانگ پس از نامزدی در ۶ ژوئیه ۲۰۱۱ در دوربان بر شهرهای انوسی در فرانسه و مونیخ آلمان پیروز شد. در پایان بعد از چند روز تلاش و برگزاری مسابقات در ماده های مختلف،‌ کاروان ورزشی نروژ با 14 طلا، 14 نقره و 11 برنز در صدر جدول مدال‌‌آوران قرار گرفت. آلمانی‌ها نیز در رقابت نزدیک با این کشور با 14 طلا، 10 نقره و 7 برنز در رده دوم قرار گرفتند.

7

انتخابات میان دوره‌ای آمریکا

رای دهندگان آمریکایی در حالی روز ششم نوامبر (۱۵ آبان) به پای صندوق های رای رفتندکه از انتخابات میان دوره ای سال ۲۰۱۸ به عنوان یکی از حساس ترین رای گیری ها در میانه دوره ریاست جمهوری ایالات متحده طی دهه های اخیر یاد میشد . نتایج انتخابات میان دوره‌ای آمریکا اینگونه شد که دموکرات‌ها اکثریت کرسی های مجلس نمایندگان را در اختیار گرفتند. این در حالی بود جمهوریخواهان موفق به حفظ اکثریت خود در مجلس سنا شدند.

8

قتل جمال خاشقچی

یکی دیگر از اتفاقات این سال قتل جمال خاشقچی بود که بر روی خیلی از مسائل تاثیر گذاشت و اکثر تحلیلگران معتقدند که این تاثیرات در آینده بیشتر حس خواهد شد . عربستان که برای دو هفته هرگونه اطلاع از سرنوشت جمال خاشقجی را قویا تکذیب می‌کرد و می‌گفت او پس از مراجعه به کنسولگری آنجا را ترک کرده‌است. در تاریخ ۱۹ اکتبر ۲۰۱۸ تلویزیون رسمی عربستان قتل جمال خاشقجی در داخل کنسولگری عربستان در استانبول را تأیید کرد و ادعا کرد که وی طی یک مشاجره تصادفی کشته شده‌است.  این در حالیست که اکثر سازمان ها این قتل را به دستور مستقیم ملک بن سلمان دانستد .

9

اعتراضات جلیقه زرد ها 

جنبش جلیقه زردها (فرانسوی: Le Mouvement des Gilets jaunes) یک جنبش اعتراضی با مرکزیت پاریس فرانسه بود که به سرعت به کشورهای دیگری همچون بلژیک، هلند و عراق گسترش یافت.که در روز شنبه ۱۷ نوامبر ۲۰۱۸ شروع شد. جلیقه زردها با مسدود کردن جاده‌ها باعث هرج و مرج ترافیکی شدند. این تظاهرات در اعتراض به افزایش قیمت سوخت و مالیات‌ها بوجود آمد.به گفته روزنامه‌های فرانسوی، جلیقه زردها، حکومت را در مقابل نوعی از بحران قرار داده‌اند که در فرانسه سابقه تاریخی ندارد. این جنبش اعتراضی که نَه رهبری معینی دارد و نَه سازماندهی آشکاری که بتوان معرفی کرد و با آن به مذاکره پرداخت؛ توان سازمان دهی تظاهرات ۲۹۰ هزار نفری ۱۷ نوامبر را داشت.

10

اسکار 2018

نودمین مراسم جوایز اسکار، توسط آکادمی علوم و هنرهای سینما (اَمپاس) و به افتخار بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۷، در روز یکشنبه ۴ مارس ۲۰۱۸ میلادی در تئاتر دالبی، هالیوود، لس آنجلس در ساعت ۵:۳۰ بعد از ظهر به وقت پی.اس. تی (مطابق دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۵:۰۰ صبح به وقت ایران) برگزار شد. مراسم اسکار معمولاً در ماه فوریه برگزار می‌شد اما امسال به دلیل بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ دیرتر برگزار شد.مجری برنامه امسال نیز کمدین معروف جیمی کیمل انتخاب شد. 

11

برندگان جوایز اصلی این سال ، بهترین فیلم شکل آب – (گیرمو دل تورو و جی. مایلز دیل) ، بهترین کاگردانی گیرمو دل تورو – شکل آب ،بهترین بازیگر مرد گری اولدمن (تاریک‌ترین لحظات ) وبهترین بازیگر زن فرانسیس مک‌دورمند ( سه بیلبورد خارج از ایبینگ ) ، بودند .جنگ در سراسر دنیا : متاسفانه مانند روال چندین سال اخیر ، جهان در این سال نیز روی خوش آرامش به خود ندید و جنگها و درگیریهای متفاوتی  در سراسر دنیا جاری بود . از جنگ یمن و سوریه تا درگیری های عراق  و عملیات ترورسیتی در اروپا  و حمله به یهدویان در آمریکا . امیدواریم سال پیشرو جهان پر از صلح باشه حتی اگر تصور کردنش سخنه .

12

۱۱ دى ۱۳۹۷

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه