آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

۰۲۱-۲۲۰۰۱۲۱۲

مهیج ترین ترن های هوایی جهان

مهیج ترین ترن های هوایی جهان

بلندترین ترن هوایی جهان
بلندترین ترن هوایی جهان در شهر نیوجرسی قرار دارد و ارتفاع آن ۱۴۰ متر اعلام شده است. نکته وحشتناک این است که ریل این ترن هوایی در زمان فرود، ۱۲۷ متر است. یعنی رسما از ترس سکته خواهید کرد. زیرا این مسافت را با مغز و با سرعت بسیار بالا به سمت زمین حرکت می کنید. سرعت این ترن ۲۰۰ کیلومتر در ساعت است. از این رو سریع ترین ترن هوایی آمریکا و دومین رولرکوستر پرسرعت جهان نیز به شمار می رود.

1_8

طولانی ترن هوایی فلزی جهان
هنگامی که Steel Dragon 2000 در اسپا لند ناگاشیمای شهر ژاپن گشایش یافت، به عنوان طولانی ترین کوستر فلزی دنیا معرفی گشت. اما سه سال بعد، این لقب را از دست داد زیرا ترن هوایی نیوجرسی، جای آن را در رکورد بلندترین ها گرفت. اما این ترن هوایی همچنان جزو بلندترین کوسترهای دنیا به شمار می رود.

2

سریع ترین ترن هوایی جهان
Ferrari World در ابوظبی یکی از سریع ترین ترن هوایی های دنیا را در خود جای داده است. این ترن با سرعت ۲۴۲ کیلومتر در ساعت حرکت می کند. جالب است که برای رسیدن به این سرعت از سیستم لانچ هیدرولیک که صفر تا ۱۰۰ کیلومتر را در عرض ۲ ثانیه پر می کند، استفاده می نماید. این ترن در عرض ۵ ثانیه به سرعت ۲۴۲ کیلومتر در ساعت می رسد که بدون شک، وحشت و هیجانی باورنکردنی برای مسافران رقم می زند.

3


پر پیچ و خم ترین ترن هوایی جهان
رولر کوستر Smiler در آلون تاور در شهر استافوردشایر در انگلستان، لقب پر پیچ و خم ترین ترن هوایی دنیا را یدک می کشد. این ریل ۱۴ حلقه، مارپیچ و پیچ در طول مسیر خود دارد تا حسابی ته دل مسافران را خالی کرده و آن ها را به خوبی هیجان زده کند.

شایان ذکر است که در سال ۲۰۱۵ میلادی به دلیل تصادم وحشتناکی که در این ترن هوایی روی داد، ادامه فعالیت اش ممنوع اعلام شد. ما در اواسط ۲۰۱۶، پس از اطمینان از ایمنی و سلامت ترن ها، دوباره کار خود را از نو آغاز کرد.

4

قدیمی ترین ترن هوایی فلزی در جهان
قدیمی ترین ترن هوایی فلزی در جهان در کوهستان (Montana Suiza) در کشور اسپانیا قرار دارد. این ترن هوایی در سال ۱۹۲۸ میلادی آغاز به کار کرده و همچنان مورد استفاده قرار می گیرد.

5


ترن هوایی با شدیدترین و عمودی ترین شیب ممکن
این مدل از ترن هوایی واقعا وحشتناک به نظر می رسد و حتی تصور اینکه سوار بر ترن در زاویه ۱۲۱ درجه به سمت زمین با سرعت حرکت کنید، هم ترسناک است چه برسد به واقعیت. این ترن هوایی که رکورددار شدیدترین شیب است، علاوه بر طولِ فرود ۴۳ متری، ۷ مارپیچ هم دارد که ترن با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از میان آن ها عبور می کند. بدون شک مسافران پس از پیاده شدن از چنین وسیله وحشتناکی تا چند دقیقه نمی توانند تشخیص دهند کجا بوده و چه حالی دارند!

6


بلندترین فرود ترن هوایی در جهان
این نمونه از قبلی هم وحشتناک تر است؛ اگر دوست دارید سقوط آزاد را با سرعت بسیار زیاد و بر فراز یک مشت فلز و آهن تجربه کنید، رولر کوستر Zumanjaro در نیوجرسی بهترین گزینه برای این امر محسوب می شود. فکر کنید این ترن، مسافران را تا ارتفاع ۱۲۷ متری بالا می برد و سپس با سرعت ۱۴۵ کیلومتر در ساعت به سمت زمین رها می کند.


7


رولر کوستری برای کُشتن مسافران!
این نمونه هنوز به مرحله تولید نرسیده و فقط فرضیه و ماکت اولیه آن ساخته شده است. کوستر Euthanasia (کشتن دلسوزانه) توسط یک دانشجوی مقطع دکترا به نام جولینوس اوربوناس در سال ۲۰۱۰ میلادی طراحی و مطرح شد. طرح وی، ۷ پیچ پشت سر هم دارد که به دلیل سرعت و نوع حرکت، مانع از رسیدن اکسیژن به مغز مسافر و در نتیجه به کشته شدن وی منجر می شود. او این وسیله را برای اعدام مجرمان یا افرادی که قصد دارند قانونی خودکشی کنند، طراحی کرده تا با حسی از سرخوشی از دنیا بروند!

8


۱۹ دى ۱۳۹۷

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه