آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

۰۲۱-۲۲۰۰۱۲۱۲

چند فستیوال گل های بهاری در دنیا

چند فستیوال گل های بهاری در دنیا

فستیوال گل های بهاری

در روزهای نخستین سال ۹۸ به سر می بریم و بهار در همه جای شهر خودنمایی می کند. یکی از زیباترین جلوه های بهار بدون شک شکوفه ها و گل های بهاری هستند که شکوه و عظمت طبیعت را در معرض نمایش می گذارند. در فصل بهار جشنواره های و فستیوال های مختلفی با موضوع گل های بهاری برگزار می شود که بهترین مکان ها برای تماشا و آشنا شدن با شکوفه ها و گل های بهاری هستند.

Image result for Cherry Blossom Festival

فستیوال شکوفه گیلاس | Cherry Blossom Festival
 • مکان: پارک ماتسومائه کوئن ژاپن
 • زمان: اواخر اپریل تا اواسط ماه می

شکوفه گیلاس که در زبان ژاپنی ساکورا نامیده می شود گل ملی ژاپن است و فستیوال های شکوفه های گیلاس قدمتی ۱۵۰۰ ساله در این کشور دارند. بهار در جزیره هوکایدو با باز شدن اولین شکوفه های گیلاس در اواخر فوریه شروع می شود و در اوایل ماه می، این منطقه غرق در شکوفه های زیبای گیلاس می شود. در این زمان کوه ها، پارک ها و شهرها پوشیده از شکوفه های صورتی و ارغوانی می شود و مناظری چشم نواز و رویایی به وجود می آورد. از بین تمام جشن هایی که در این دوره در ژاپن برگزار می شود فستیوال شکوفه گیلاس ماتسومائه از همه باشکوه تر است. بیش از ۱۰۰۰۰ اصله درخت گیلاس این شهر ساحلی، شمالی ترین شهر جزیره هوکایدو را غرق در گل می کنند.


Related image


فستیوال ملی شکوفه گیلاس | National Cherry Blossom Festival

 • مکان: واشینگتن دی.سی.
 • زمان: مارچ-اپریل

یکی دیگر از بهترین فستیوال گل های بهاری در شهر واشینگتن دی سی برگزار می شود. این جشن سالانه نخستین بار در سال ۱۹۲۷ برگزار شد تا تجلیلی از ۳۰۰۰ درخت گیلاس تزیینی باشد که ژاپن در سال ۱۹۱۲ اهدا کرده بود. درختان گیلاس بین ماه های مارچ تا اپریل غرق در شکوفه می شوند و بازدیدکنندگان زیادی را به این شهر می کشانند. علاوه بر این، برگزاری فستیوال بادبادک بازی و رقابت ها و مسابقات مفرح دیگر هم این فستیوال را جذاب تر هم می کند. خانواده ها می توانند با قایق های پارویی در دریاچه زیبا که با شاخه های پر از شکوفه احاطه شده اند قایق سواری کنند.

   

  Image result for Azalea Festival

  فستیوال آزالیای سلطنتی | Royal Azalea Festival

   • مکان: پارک ملی سوباکسان، کره جنوبی
   • زمان: اواخر ماه می- اوایل جون

   سوباکسان یکی از ۱۲ قله کوهستان سوباک است و در مرز استان های چونگ بوک و گیونک بوک قرار گرفته است. در این منطقه کوهستانی یک پارک ملی مشهور قرار دارد که محل برگزاری فستیوال گل های بهاری است. در این پارک گل های وحشی، انواع درختان و همین طور گل های آزالیای سلطنتی وجود دارد که در فصل بهار این پارک را به بهشتی واقعی تبدیل می کنند. اواخر ماه می این منطقه آن قدر زیبا و سرسبز و پر از گل می شود که اغلب آن را با کوه های آلپ سوئیس شبیه می دانند. به گفته کسانی که از این فستیوال گل های بهاری بازدید کرده اند می گویند که بازدید از این پارک مثل قدم زدن روی یک پارچه ابریشمی رنگارنگ و لطیف است. برنامه های مفرحی مثل نمایش ها و اجراهای سرگرم کننده، بازی و مسابقات مختلف، کارگاه های هنری و … هم باعث جذاب تر شدن این فستیوال می شوند.

   Related image

   فستیوال گل لاله کانادا | Canadian Tulip Festival

   • مکان: اوتاوا، کانادا
   • زمان: ماه می

   پرنسس جولیانا به خاطر تقدیر و تشکر از کانادا که در جریان جنگ جهانی دوم بندر امنی برای خانواده سلطنتی مهیا کرده بود ۱۰۰۰۰۰ شاخه گل لاله هلندی به اوتاوا تقدیم کرد. شهر اوتاوا شش دهه است که با دقت از این هدیه ارزشمند و زیبا مراقبت کرده و آن را به یکی از زیباترین فستیوال گل های بهاری تبدیل کرده است. امروزه میلیون ها گل لاله رنگارنگ حاشیه کانال ریدو را مزین می کنند و صحنه هایی فوق العاده زیبا و بهاری به وجود می آورند. برخی از فعالیت ها و برنامه های مفرح این فستیوال عبارتند از مراسم سالانه Tulip Ball، مسابقه آرایش مو با گل و تفریحات و سرگرمی های مناسب کودکان مثل جستجوی گنج لاله ای و میهمانی چای دیوانه در روز مادر


   Related image

   فستیوال گل مادیرا | Madeira Flower Festival

   • مکان: مادیرا، پرتغال
   • زمان: ماه می

   فستیوال گل های بهاری مادیرا که به باغ شناور آتلانتیک شهر دارد همه ساله در شهر مادیرا پرتغال برگزار می شود. شهر فونچال، بزرگ ترین شهر جزیره مادیرا هر سال در ماه می میزبان فستیوال گل مادیراست.  این فستیوال بسیار باشکوه برگزار می شود و شامل کارناوال های شاد، اجراهای نمایشی فولکلور، رقص و آواز و … است. هنرمندان محلی دورهم جمع می شوند و با استفاده از گل های رنگارنگ، فرش و مجسمه های زیبایی را در خیابان های اصلی درست می کنند. نمایشگاه گل در سالن نمایشگاه های لارگو دا رستوراکائو انواع گل و گیاهان را در معرض نمایش قرار می دهد و فروشندگان هم با پوشیدن لباس های سنتی بر جذابیت این فستیوال اضافه می کنند. یکی دیگر از بخش های جذاب فستیوال گل های بهاری مادیرا رژه و پیاده روی جوانان و کودکان است. جوانان و به ویژه دختران جوان لباس هایی پوشیده از گل های زیبا به تن می کنند و همراه با آن ها کودکان به سمت میدان تالار شهر پیاده روی می کنند و در آنجا، دیوار امید را با استفاده از گل درست می کنند.

    ۱۷ فروردين ۱۳۹۸

    نظرات

    تبلیغات
    خبرنامه

    خبرنامه