آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

۰۲۱-۲۲۰۰۱۲۱۲

آشنایی با بهترین صبحانه های دنیا

آشنایی با بهترین صبحانه های دنیا

آشنایی با بهترین صبحانه های دنیا

صبحانه یکی از مهم ترین وعده های غذایی است که کارشناسان تغذیه تاکید زیادی روی آن دارند. صبحانه انرژی لازم برای شروع یک روز خوب را به ما می دهد و به همین دلیل هم در تمام فرهنگ ها از اهمیت بالا و ویژه ای برخوردار است. تا به حال این سوال برایتان پیش آمده که مردم کشورهای دیگر چه صبحانه ای می خورند؟ در این مطلب سفری به دور دنیا و کشورهای مختلف می زنیم و معروف ترین و بهترین صبحانه های دنیا را به شما معرفی می کنیم.

Related image

ترکیه

یکی از خوشمزه ترین و بهترین صبحانه های دنیا را دارد که کاملا با ذائقه و سلیقه ما ایرانی ها هم سازگار است. صبحانه ترکی سنتی به طور کلی شامل زیتون، خیار، گوجه، پنیر سفید، نیمرو، عسل و مربا، انواع نان و چای و قهوه ترک می شود.

دانمارک

در میز صبحانه دانمارکی ها همیشه نان چاودار، انواع پنیر، سالامی، عسل، مربا و گاهی شکلات پیدا می شود. برخلاف تصور عموم، بیکن در این کشور آن قدرها هم محبوب نیست و با این که دانمارک یکی از کشورهای تولیدکننده بیکن است اما ظاهرا بخش عمده آن را به انگلیس می فرستد!


Image result for Dutch Apples Pancakes

هلند

یکی دیگر از بهترین صبحانه های دنیا در کشور هلند سرو می شود. معروف ترین صبحانه در این کشور از پنکیک سیب خوشمزه و لذیذ تشکیل می شود که همراه با شهدی به نام استروپ خورده می شود. پنکیک سیب هلندی از پنکیک آمریکایی بسیار نازک تر است و بافتی برشته و کریسپی دارد.

Image result for english breakfast

انگلیس

صبحانه انگلیسی یکی از معروف ترین صبحانه های دنیا است که در کشورهای دیگر هم محبوبیت زیادی پیدا کرده است. صبحانه انگلیسی کلاسیک به طور معمول از لوبیا، سوسیس، بیکن، نیمرو، قارچ، سیب زمینی و نان تست تشکیل می شود. انگلیسی ها این صبحانه خوشمزه و لذیذ را معمولا با یک فنجان چای یا گاهی قهوه میل می کنند.

Image result for french breakfast


فرانسه

فرانسه به خاطر آشپزی و غذاهای خوشمزه اش شهرت دارد و یکی از بهترین صبحانه های دنیا هم در همین کشور سرو می شود. نان شیرینی محبوب کروسان را احتمالا همه می شناسیم. این نان حلزونی شکل و خوش عطر و بو اصلی ترین جزء صبحانه فرانسوی است که معمولا به صورت شکلاتی، خامه ای، کرمی و … و همراه با یک فنجان قهوه سرو می شود.Image result for japan breakfast


ژاپن

صبحانه ژاپنی در مقایسه یا صبحانه های کشورهای غربی بسیار سالم و سلامت است و از برنج بخارپز شده یا پوره برنج، توفو، شور سبزیجات، دانه سویا، جلبک دریایی خشک شده و البته ماهی تشکیل می شود. البته گاهی تخم مرغ هم به صورت نیمرو رول شده به این مجموعه خوشمزه اضافه می شود. ژاپنی ها اغلب صبحانه را با چای سبز میل می کنند


Image result for marrakech breakfast


مراکش

صبحانه در مراکش از انواع نان های سنتی و محلی به همراه مربا، عسل، پنیر، کره و چاشنی های مختلف تشکیل می شود. مراکشی ها نانی بسیار خوشمزه و مشهور به نام baghir دارند که تا حدودی شبیه به پنکیک یا کرپ است که همیشه در صبحانه های مراکشی پیدا می شود۲۵ فروردين ۱۳۹۸

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه