آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

۰۲۱-۲۲۰۰۱۲۱۲

غذاهای اذیت کننده ی هواپیما

غذاهای اذیت کننده ی هواپیما

غذای هواپیما یا غذا و تنقلاتی که از خانه به همراه آورده اید تا در طول پرواز نوش جان کنید، ممکن است حسابی شما را به دردسر بیندازد! اگر شما از آن دسته افرادی هستید که سالیانه، سفرهای بسیاری را با هواپیما تجربه می کنید، حتما تابحال برایتان اتفاق افتاده که پس از خوردن غذایی، درون هواپیما احساسی بد را تجربه کنید.. فرقی نمی کند شما غذای هواپیما را در طول پرواز نوش جان کنید یا که از خانه غذا، ساندویچ یا تنقلاتی را برای سفر به همراه داشته باشید! نکته ی مهم آن است که بسیاری از غذاهایی که در طول پرواز میل می کنید، در نهایت یا سلامتی شما را خدشه دار می کند و یا منجر به اذیت شدن مسافر صندلی بغلی تان می شود! 

Image result for airplane food

غذاهای با تخم مرغ و تن ماهی
تخم مرغ و اکثر غذاهایی که با تخم مرغ درست می شوند یا که تن ماهی جزو غذاهایی هستند که بهتر است از خوردن آنها در هواپیما اجتناب کنید! به محض آنکه شروع به خوردن این نوع غذاها بکنید تمام کابین هواپیما، مملوء از بوی ناخوشایند تخم مرغ می شود که قطعا برای هیچکدام از مسافران خوشایند نخواهد بود! 

Image result for egg food

غذاهای نمکی
غذای هواپیما می تواند طیف وسیعی از غذاهای نمکی را شامل شود که خوردن آن ها ممکن است حال شما را بد کند! در صورتی که غذاهای نمکی و شور را با سطح بالای سدیم نوش جان کنید ممکن است در پایان سفر با پاهایی متورم و پف کرده مواجه شوید! غذای هواپیما اگر از نوع نمکی و شور باشد تا پایان پرواز باعث تشنگی شما شده تا به طور مرتب درخواست آب نوشیدنی کنید! 

Image result for salt food

بوریتو
بوریتو با ظاهر هوس انگیز و مزه ی خوشمزه اش ممکن است هوس انگیز باشد! اما به شما پیشنهاد می کنیم اگر بوریتو غذای هواپیما شماست از خوردن آن اجتناب کنید. مواد غذایی موجود در بوریتو شکم شما را تا حد بسیاری ناراحت می کند. لوبیا و پیاز موجود در بوریتو حجم بسیاری از گاز را در روده ی شما آزاد خواهد کرد که ممکن است برایتان بسیار اذیت کننده باشد! همچنین گوشت داخل بوریتو از آنجایی که جزو غذاهای دیر هضم است مصرفش در طول سفر با هواپیما توصیه نمی شود.

Image result for ‫بوریتو‬‎

سالامی
اگر در فکر آن هستید که ساندویچ سالامی آماده کنید و در طول پرواز نوش جان کنید، بهتر است منصرف شوید! اگر در غذای هواپیما هم سالامی وجود داشت از خوردن آن اجتناب کنید. زیرا ممکن است در طول پرواز باعث حساسیت و آلرژی شما شود. جالب است بدانید که سالامی غذایی آلرژی زا و چربی است که به احتمال زیاد تخت تاثیر فشار زیاد کابین، سینوزیت شما را تشدید کرده و باعث به راه آمدن آب بینی تان می شود!

Image result for salami airplane

آدامس
شاید از نظر شما آدامس خوردنی مناسبی در طول پرواز باشد. شما نه فضای کابین را آلوده می کنید و نه غذای غیرقابل هضمی را می خورید. آدامس حتی در برخی موارد باعث کم شدن استرس شما در طول پرواز هم می شود. تحقیقات نشان داده که جویدن آدامس در طولانی مدت باعث نفخ شما می شود و حسابی سیستم بدنتان را به هم می ریزد. حتی در برخی مواقع افراد با جویدن آدامس در طولانی مدت دچار اسهال هم می شوند! شما که نمی خواهید در طول پرواز مدام از صندلی تا سرویس بهداشتی هواپیما در رفت و آمد باشید؟

Image result for ‫جویدن آدامس‬‎

قهوه و نوشیدنی گازدار
صرف نظر از آنکه قهوه با آب شیر داخل هواپیما درست می شود و ممکن است باعث بیماری تان شود، بهتر است از نوشیدن آن صرف نظر کنید. اگر در میان غذای هواپیما قهوه نیز قرار داشت از خوردن آن اجتناب کنید زیرا با عوارض بسیاری که در بر دارد، شما را حسابی کلافه خواهد کرد. نوشیدن قهوه تا حد بسیاری مثانه را تحریک می کند و بدون شک هیچکس نمی خواهد در طول پرواز مدام به سرویس بهداشتی برود! همچنین مصرف قهوه باعث کم آبی بدن و کم خوابی نیز می شود که همگی باعث می شوند تا تجربه ای ناخوشایند از پرواز در ذهن ثبت نمایید.

Image result for ‫کافه‬‎
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه