آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

۰۲۱-۲۲۰۰۱۲۱۲

چگونه امنیت در سفر را برای خود تضمین کنیم؟ سفر از لذت بخش ترین تفریحاتی است که روح شما را جلا داده و از دغدغه های زندگی روزمره دورتان می کند. تجربه ای دلنشین و تازه که با کمی غفلت می تواند تبدیل به کابوسی فراموش نشدنی شود! تصور کنید با ذوق و شوقی وصف نشدنی در تعطیلات به سر میبرید، با جاذبه های گردشگری مقصد سلفی می اندازید و غذاهای لذیذ نوش جان می کنید؛ تا اینکه متوجه می شوید کیف پول، دوربین و یا هر اشیاء ارزشمند دیگرتان دزدیده شده است. این اتفاق که در یک لحظه غفلت شما افتاده، حسابی حالتان را گرفته و باقی سفر را برایتان سخت خواهد کرد. امنیت در سفر و در امان ماندن از دست سارقین مهم ترین نکته ای است که باید در هر سفری به آن توجه کنید!

Related image


۱- شش دنگ حواستان به محیط اطراف باشد! کافیست در سفر نسبت به محیط اطراف آگاه باشید تا اتفاقی ناخوشایند برای شما رخ ندهد. به مکان های خلوت نروید، از افراد ناشناس دوری کنید و ساعت های شلوغ را برای گشت و گذار انتخاب کنید! برای توریست های بسیاری در طول سفر اتفاق افتاده که وقتی مشغول انجام تماس تلفنی و یا نگاه کردن نقشه هستند، سارقین محتاطانه از آنها دزدی کرده اند!

325_1024x620

2- در استفاده از تاکسی ها دقت کنید! شاید باورتان نشود اما در برخی کشورها، تاکسی ها هم می توانند تهدیدی برای شما باشند که وسایلتان به سرقت برود! بهتر است پیش از آنکه سوار تاکسی شوید شماره پلاک ماشین را در جایی ذخیره کنید یا که برای کسی بفرستید. در صورتی که به هر دلیلی چمدانتان را در تاکسی جا گذاشتید؛ به راحتی می توانید از طریق شماره پلاک آن را پیدا کنید. اگر هم در حین رسیدن به مقصد در جایی خواستید توقف کنید بهتر است چمدان و کیف را به همراه خود ببرید. زیرا ممکن است راننده ی تاکسی فرار کرده و چمدان و وسایل شما را با خود ببرد.

Arizona_Passport_Organizer_icon2_1024x620

3- محل نگهداری اشیاء ارزشمند و لباس هایتان را از هم تفکیک کنید! اگر به فکر امنیت در سفر خود هستید، پیشنهاد ما به شما آن است که وسایل ارزشمند و غیرارزشمند خود را از هم جدا کنید. یکی از اصلی ترین دلیل هایی که سرقت در سفر رخ می دهد آن است که افراد وسایل خود را تفکیک نکرده و اشیاء ارزشمندشان را با لباس ها در یک چمدان قرار می دهند! در این صورت سارقین به راحتی می توانند با دزدیدن چمدان، به تمام وسایلتان دسترسی داشته باشند. کیف های کوچک کمری گزینه ای ایده آل برای قرار دادن لوازم مهم و گران قیمت شماست که هم جلوی چشمانتان است و هم تنها شما به آن دسترسی دارید.

hand_stealing_wallet_tickets_and_passport_tom_grill_1024x620

4- برای امنیت در سفر کیف پول ساختگی بسازید. ایده ی ساخت کیف پول ساختگی، شما را از دست دزدان نجات می دهد! با اجرا کردن این ایده می توانید سر سارقان کلاه بگذارید و کیف پول اصلی خود را همچنان حفظ نمایید. برای این کار شما می بایست درون کیف پول فرعی خود مقادیر ناچیزی پول گذاشته و آن را در معرض دید بگذارید؛ تا نگاه سارقان را به خود جلب کند! در این میان کیف هایی هم وجود دارند که با بند به شما متصل شده و در هیچ صورتی حتی با کشیدن، جدا نمی شوند.

a17a096c529527f4a03509f35e5b0ae5_2048x_1024x620

5- کوله پشتی خود را جلو بیندازید! هیچ چیزی بیشتر از دیدن توریستی با کوله پشتی برای سارقین و دزدان وسوسه انگیز نیست! باز کردن کوله پشتی شما به طوری که حتی روحتان هم خبردار نشود برای توریستها بسیار راحت است. جیب پشتی شما که اصولا کیف پول خود را در آن میگذارید هم می تواند به راحتی مورد سرقت دزدان قرار گیرد. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم برای حفظ امنیت در سفر کوله پشتی خود را جلو بیندازید.

money_belt_nt870_1024x620

6- پول نقد خود را در دو محل نگه دارید. اگر هتل شما امن باشد؛ بهتر است پول اصلی خود را در صندوق امانات آن ذخیره کنید و هر روز تنها مقداری که برای مصرف روزانه نیاز دارید، با خود حمل کنید. بهتر است میزان پولی را هم که می خواهید با خود ببرید در دو محل مجزا نگه دارید. برای مثال بخشی از پول را داخل کیف کمری نگه دارید و بخشی دیگر را داخل کفش پنهان نمایید!

photo_1475196045479_d7313ffcd5f1_1024x620

7-جواهرات قیمتی به خود نیندازید حتی اگر به سفر هم نرفته باشید انداختن جواهرات داخل شهر، به هیچ وجه کار عاقلانه ای نیست؛ چه برسد به اینکه سفرتان در کشور دیگری باشد! مگر اینکه در هتلی لوکس اقامت داشته باشید و در اتاق خود صندوق امانات برای گذاشتن جواهرات داشته باشد. ناراحت کننده است اما جواهرات زیبا و ارزشمندتان می تواند به یک هدف برای جرم تبدیل شود.

Walking_Alone_1_1024x620

8- در شب به تنهایی در خیابان راه نروید. پیاده روی در شب آن هم تنهایی در یک شهر خارجی اصلا توصیه نمی شود و تا حد زیادی امنیت در سفر را برای شما به خطر می اندازد! چه زن باشید چه مرد بهتر است به هنگام شب در جایی پیاده روی کنید که آدم های دیگری هم در حال قدم زدن هستند! اگر به هنگام قدم زدن احساس کردید که کسی دنبالتان هست؛ بهتر است به سمت محل اقامت خود نروید، چون در این صورت فرد مشکوک به سادگی محل اقامت شما را می فهمد. در این مواقع خود را به ایستگاه پلیس یا امنیت شهر برسانید و درخواست کمک کنید. رفتن به رستوران یا کافه هم در این موقع انتخاب هوشمندانه ای است.

۰۴ خرداد ۱۳۹۸

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه