آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

۰۲۱-۲۲۰۰۱۲۱۲

عید های مذهبی جهان

عید های مذهبی جهان

عید پاک یا easter

عید پاک در ماه مارس یا آوریل می باشد. تاریخ آن از سالی بە سال دیگر متفاوت می باشد. عید پاک یک روز مذهبی مسیحی می باشد. اما برای بسیاری از مردم عید پاک مفهوم مذهبی ندارد. عید پاک به عنوان چند روز تعطیلی اضافی بعد از یک زمستان طولانی تلقی می شود. عید پاک که مهمترین روز تعطیل مسیحیان می باشد، جشنی است که به اعتقاد آنان حضرت مسیح (ع) پس از آنکه به صلیب کشیده شد، دوباره زنده گشت و برخاست. ریشه دقیق نام این جشن مذهبی دقیقاً مشخص نیست. برخی از منابع معتقدند که واژه ایستِر (نام انگلیسی عید پاک) از اِاوستِر، الهه بهار و باروری ژرمن ها گرفته شده است.


نماد ها : خرگوش + شکلات + تخم مرغ رنگ شده


آیا می دانستید که سالانه بیش از 90 میلیون شکلات خرگوشی برای عید پاک درست می شود؟ 

1

روز معراج و عید گل ریزان

روز معراج 40 روز بعد از عید پاک و عید گل ریزان (پنطیکاست) 50 روز پس از عید پاک می باشد. هر دوی این دو روز روزهای مذهبی مسیحی هستند. روز معراج و روز دوم عید گل ریزان تعطیلات رسمی می باشند.


کریسمس

کریسمس یک روز مذهبی مسیحی بودە و سالروز میلاد مسیح می باشد تاریخ برگزاری : 24دسامبر ⚡️کریسمس در درجە اول یک جشن خانوادگی می باشد. کریسمس در تاریک ترین زمان از سال می آید و برای بسیاری از افراد این جشن به معنی روشنایی و گرمی می باشد در حالیکە بیرون از خانە در سردترین و تاریک ترین زمان خود می باشد. مدتها پیش از اینکه نروژ بە یک کشور مسیحی تبدیل گردد، گرفتن جشن های بزرگ در این موقع از سال معمول بود. این جنش ها شاید برای ایجاد روشنایی در تاریکی گرفتە شدە باشند. در این روز صرف یک شام سنتی کریسمس با خانواده مرسوم می باشد. اکثر مردم سنت های خاص بە خود را دارند و حفظ این سنت ها برای آنها مهم می باشد. دادن کادو بە یکدیگر در شب کریسمس معمول می باشد  .

غسل تعمید

قریب به دو هزار سال پیش، مردی در بیابان‌های یهودیه ظهور کرد که از مردم می‌خواست از گناهان‌شان توبه کرده، تعمید بگیریند. اسم او یحیای تعمیددهنده بود و اولین کسی است که در کتاب‌مقدس می‌خوانیم مردم را تعمید داده است. کتاب‌مقدس به ایمانداران دستور می‌دهد که تعمید بیابند. در هیچ جای کتاب‌مقدس نمی‌خوانیم که تعمید امری د‌ل‌بخواهی یا اختیاری باشد.تعمید در این کتاب نشانی از ایمان است. غسل تعمید کودکان : هنگامی که کودکی غسل تعمید می شود بە عضو کلیسا در خواهد آمد. والدین در مورد غسل تعمید کودک و یا عدم غسل تعمید او تصمیم می گیرند. هنگامی که کودکی غسل تعمید می شود، خانواده اغلب جشن بزرگی می گیرد و کودک هدایا دریافت می کند.

Image result for ‫غسل تعمید‬‎

فستیوال روز مرگ، مکزیک (DAY OF THE DEAD)

در روزهای بین ۳۱ اکتبر تا ۲ نوامبر در مکزیک جشن گرفته می‌شود. در این تعطیلات مردم یاد و خاطره‌ی عزیزان از دست رفته‌شان را زنده و به آن‌ها ادای احترام می‌کنند. اما تصور نکنید که این یک مراسم غم انگیز و ناراحت‌کننده باشد، برعکس، آن‌ها فستیوالی از رنگ‌ها برپا می‌کنند و زندگی درگذشتگان را پاس می‌دارند و جشن می‌گیرند. مکزیکی‌ها در این روز به قبرستان‌ها سر می‌زنند، قبرها را تزئین می‌کنند و در کنار اعضای خانواده و دوستان درگذشته‌ی خود وقت می‌گذرانند. باور برگزارکنندگان روز مردگان این است که ارواح برای یک روز به جهان باز می‌گردند تا در کنار خانواده‌شان باشند.

Related image

عید فطر مسلمانان 

عید فطر روز اول ماه شوال و در پایان ماه رمضان است. این عید از مهم‌ترین جشن‌ها و اعیاد مسلمانان است. 

در کشورهای اسلامی، عید فطر از جمله اعیاد بسیار مهم محسوب می‌شود و معمولاً با تعطیلی رسمی همراه است. در این روز، روزه حرام است و مسلمانان نماز عید برگزار می‌کنند. پرداخت زکات فطره در این روز بر مسلمانان واجب است. 

Image result for ‫نماز عید فطر‬‎

عید مبعث

روز مَبْعَث بر پایهٔ باورهای اسلامی و به استناد تاریخ دین اسلام، روزی است که محمد، پیامبر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد. مسلمانان معتقدند او در غار حرا، توسط جبرئیل و از سوی الله به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام وحی را به مردم برساند. محمد در این زمان چهل سال داشت و در مکه زندگی می‌کرد.

Image result for ‫حرم پیامبر‬‎

جشن گانش چاتوری

جشن Ganesh Chaturthi به مدت یازده روز به مناسبت زادروز تولد خدای مذهب هندو لُرد گانش که نماد آن فیل هست برگزار می‌شود. در روز اول مجسمه‌هایی با شمایل فیل در هر خانه و مکانی آراسته می‌شود و در روز یازدهم به‌عنوان نمادی از خدای گانش، یک مجسمه فیل بزرگ مزین شده را در خیابان‌ها به حرکت درمی‌آورند و برای همراهی او به معبد هندو مردم رقص و آواز مخصوص جشن را اجرا می‌کنند.
جشن گانش هرسال در اگوست و سپتامبر (ماه‌های شهریور و مهر) برگزار می‌شود.

Image result for Ganesh Chaturthi


۱۳ خرداد ۱۳۹۸

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه