آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

۰۲۱-۲۲۰۰۱۲۱۲

فستیوال های بهار و تابستان

فستیوال های بهار و تابستان

معرفی برخی از فستیوال های بهار و تابستان در جهان 

با ما همراه باشید 

جشنواره گِل در کره جنوبی | Boryeong Mud Festival

از جشنواره های معروف و محبوب کره جنوبی، جشنواره گِل در این کشور است. در شهر بوریئونگ مراسم گِل درمانی در فصل تابستان برگزار می شود، برای اولین بار هم این جشنواره در سال ۱۹۹۸ برگزار شد و کم کم جذابیت آن سبب شد تا گردشگران بسیاری از سراسر جهان برای شرکت در آن به شهر بوریئونگ در کره جنوبی بروند. گِلی که در این جشنواره مورد استفاده قرار می گیرد از مواد معدنی مفیدی است که زمین های گلی این شهر بدست می آید. علاوه بر فستیوال از این گِل در ساخت مواد آرایشی نیز استفاده می شود.

 زمان برگزاری: فستیول گل در دو هفته برگزار می شود و روز های پایانی هفته ی دوم از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند چرا که با آخر هفته ی دوم ماه جولای یعنی حدودا ۲۴ و یا ۲۵ مرداد ماه مصادف می گردد.

Related image

کارناوال خیابانی در برلین | Berlin Carnival

جشنواره ای در شهر برلین برگزار می شود که با جشن های پر سر و صدای خیابانی و هزاران بازدید کننده همراه است. این جشنواره هر سال در ماه فوریه برگزار می شود اما در سال های اخیر به دلیل سردی هوا برگزرای این جشنواره به ماه می نیز منتقل گشته است.

زمان برگزاری: این جشنواره در آخر یک هفته از ۲۸ اردیبهشت تا ۳۱ اردیبهشت در این شهر برگزار می‌شود. فعالیت هایی که در این جشنواره انجام می شود نیز شامل رژه، موسیقی، رقص و جشن‌های خیابانی است.

جشنواره موسیقی موتزارت در ورتسبورگ | Mozart Music Festival in Worcester در شهر ورتسبورگ آلمان سالانه جشنواره ای به عنوان موسیقی مونسارت برگزار می گردد که جزء قدیمی ترین فستیوال های موسیقی آلمان به شمار می آید. این جشنواره از سال ١٩٢١ تاکنون در کاخ رزیدنس برگزار می شود.

زمان برگزاری: این جشنواره از ۴ خرداد تا ۳ تیر در شهر وورتسبورگ کشور آلمان است.

Image result for Mozart Music Festival in Worcester

جشنواره وارداوار یا آب پاشان در ارمنستان

جشن وارداوار (آب پاشان) یکی از محبوب ترین و شادترین تعطیلات، و جشنواره ای باستانی در کشور ارمنستان به شمار می آید. این رویداد که در ابتدا با نام جشنواره غیر مسیحی یا “دنیای روز آب” آغاز شد، در ماه جولای، ١۴ هفته پس از تعطیلات عید پاک مسیحیان در سراسر این کشور برگزار می شود. زمان برگزاری: این جشنواره از ۱۷ تیر ۱۳۹۷ در شهر ایروان کشور ارمنستان برگزار می گردد.

Image result for ‫جشنواره وارداوار‬‎

فستیوال بین‌المللی ادینبورگ (Edinburgh International Festival)

جشنواره بین‌المللی ادینبورگ، جشنواره سالانه هنرهای نمایشی در ادینبورگ، اسکاتلند است که در مدت بیش از سه هفته در ماه اوت هر ساله در این شهر برگزار می‌شود. دراین جشنواره بین‌المللی، شاهد حضور غول های هنری بین المللی، نوازندگان رده‌های بالای موسیقی (به ویژه موسیقی کلاسیک)، تئاتر، اپرا و رقص از سراسر جهان، برای اجرای هنرهایشان هستیم . این جشنواره همچنین میزبان یک سری از هنرهای تجسمی نمایشگاه‌ها، گفتگوها، و کارگاه‌های آموزشی-هنری است. این جشنواره هرساله استعدادهای بی‌شماری را از سراسر جهان دورهم جمع می‌کند.

فستیوال هنری فرینج ادینبورگ – اسکاتلند (Edinburgh Festival Fringe)

فستیوال ادینبورگ فرینج طولانی ترین جشنواره هنری در دنیاست و آگوست هر سال به مدت سه هفته در ادینبورگ، همزمان با فستیوال بین المللی ادینبورگ برگزار می شود. هر ساله هزاران اجراگر در صحنه های ادینبورگ حضور می یابند تا نمایش هایی را برای هر سلیقه ای ارائه دهند. از نام های بزرگ جهان سرگرمی گرفته تا هنرمندان گمنام کارهایشان را برای این جشنواره آماده می کنند. این جشنواره میزبان همگان است و شامل تئاتر، کمدی، رقص، تئاتر فیزیکی، سیرک، کاباره، نمایش های کودکان، نمایش های موزیکال، اپرا، موسیقی، سخنرانی، نمایشگاه ها و رویدادها است. فرینج یک جشنواره بدون داوری است که کمیته انتخاب ندارد و بنابراین هر گونه اجرایی می تواند در این جشنواره شرکت کند. جشنواره ادینبورگ فرینج اغلب کارهای تجربی را نمایش داده است. تفاوت های فستیوال فرینج و فستیوال بین المللی در نحوه برگزاری جشنواره است. فستیوال بین المللی ادینبورگ برای اجرای هنرهای نمایشی و موسیقی از هنرمندان مشخص دعوت به عمل می آورد درحالیکه فستیوال فرینج برای اجرای محلی و عموم آزاد است همچنین در این فستیوال ترتیبی برای اجراکننده ها در برنامه وجود ندارد

جشنواره هنرهای اجرایی معاصر گلاستونبری

(The Glastonbury Festival of Contemporary Performing Arts)

فستیوال گلاستونبری بزرگترین جشنواره بدون سقف درهوای آزاد و هنرهای اجرایی جهان است که به صورت سالانه در انگلستان برپا می‌شود. گلاستونبری بیشتر به خاطر اجراهای موسیقی‌اش معروف است اما در این جشنواره رقص، تئاتر، سیرک، کمدی و بسیاری از هنرهای اجرایی دیگر نیز به نمایش درمی‌آید. مکان این فستیوال 5 روزه، در روستای پیلتون واقع در 10 کیلومتری شرق شهر گلاستونبری است. جمعیت روستای پیلتون 998 نفر است اما در طی این فستیوال به 200 هزار نفر نیز می رسد. در سال ۲۰۰۵ محوطه اجرای گلاستونبری بالغ بر ۱۵۰،۰۰۰ نفر مخاطب و بیش از ۱۸۶ اجرای زنده بوده ‌است. جشنواره گلاستونبری پذیرای بسیاری از گروه‌ها و موزیسین‌های بزرگ جهان از جمله ریدیوهد، میوز، گوریلاز، آرکتیک مانکیز، د هو، بروس اسپرینگستون، اوسیس، پل مک کارتنی، آر.ای.ام، کلدپلی، پالپ و... بوده‌است.

Related image

فستیوال چتر Ágitagueda پرتغال

جشنواره چتر درکشور پرتغال، فستیوالی مملو از رنگ های مختلف به شمار می آید که از سال ٢٠١٢ به عنوان بخشی از جشنواره هنردر کشور پرتغال برگزار می شود. هر ساله در طول ماه گرم جولای در تابستان، نصب این چترهای رنگارنگ در آسمان علاوه بر زیباسازی شهر، از تابش مستقیم نور خورشید به عابرین پیاده نیز جلوگیری می کند. ریسمان های این چترهای سبک بر فراز پشت بام ها کشیده می شود و دریایی از چترها، الگوی هندسی منحصر به فردی را در بالای سر رهگذران شکل می دهد و شکل سایه های روی خیابان ها را نیز تغییر می دهد.

۰۹ تير ۱۳۹۸

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه