آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

۰۲۱-۲۲۰۰۱۲۱۲

باهاما کجاست ؟

باهاما کجاست ؟

باهاما با نام رسمی قلمرو همسود باهاما کشوری است انگلیسی‌زبان و شامل بیش از سه هزار جزیره بزرگ و کوچک در اقیانوس اطلس که در شرق فلوریدا آمریکا و در شمال کوبا قرار دارد. جمعیت باهاما ۳۵۰ هزار نفر و پایتخت آن ناسائو است. پول رایج این کشور دلار باهاما است.

Related image


این کشور با کشورهای ایالات متحده آمریکا، کوبا و هائیتی دارای مرز مشترک دریایی می‌باشد. از نظر درآمد سرانه باهاما یکی از ثروتمندترین کشورهای قاره آمریکا است و در این رتبه پس از ایالات متحده و کانادا قرار دارد.

Image result for BAHAMAS

۸۵ درصد از مردم آن از تبار آفریقایی و ۱۲ درصد اروپایی‌تبارند.

Image result for BAHAMAS

سه درصد نیز زردپوست آسیایی‌اند. مردم بومی و اصلی باهاما لوکایایی‌ها بودند که شاخه‌ای از سرخ‌پوستان تائینوی آراواکی‌زبان به‌شمار می‌آمدند. باهاما نخستین خشکی در جهان جدید بود که کریستف کلمب در سال ۱۴۹۲ در آن لنگر انداخت.


Image result for ‫درباره ی باهاماس‬‎


نام باهاما از واژه‌های اسپانیایی baja mar (باخا مار) گرفته شده که به معنی «دریای کم‌عمق» است.

Image result for BAHAMAS

جایی که سواحل فوق العاده اش باعث شده تا به مقصد گردشگری ای کامل برای میلیون ها توریست تبدیل شود. باهاماس فقط در سواحل منحصر بفرد و طبیعت محشرش خلاصه نمی شود، سفر به باهاماس یعنی سفر به سواحل منحصر بفرد، دیدنی های تاریخی، جذابیت های فرهنگی و جذابیت های طبیعی در این کشور. اما مانند دیگر جزیره های کاراییبی، باهاماس هم یک مقصد توریستی گران است و به همین خاطر بهتر است پول کافی برای سفر به آن را داشته باشید.

Image result for BAHAMAS


البته یک برنامه ریزی هوشمندانه به شما کمک می کند تا بتوانید سفری نه چندان گران به این بهشت ساحلی داشته باشید و مطمئن باشید حتی ماه ها پس انداز کردن پول ارزشش را دارد. باهاماس به عنوان جزیی از کاراییب محسوب می شود و برای خیلی از گردشگرها و جهانگردهای حرفه ای، وقتی که از آن ها سوال می شود، باهاماس مقصد شماره ی ساحلی شان است. با همه ی این اوصاف قطعا چیزی که باهاماس را تا این اندازه جذاب می کند آب های کریستالی آن در کنار پهنه ی وسیعی از ساحل ماسه ای طلایی رنگش است. در کنار ساحل می توان درختان نخل بلندی را دید که گاهی دو نخل به شکل ضربدر یک دیگر را قطع کرده اند و منظره ای رویایی را به وجود آورده اند. در قسمتی از باهاماس، خشکی هایی وجود دارند که از همه طرف با آب احاطه شده اند، خشکی هایی که در آن ها خبری از گل و درخت نیست و فقط تا چشم کار می کند ماسه های طلایی رنگ است و بس. باهاماس جایی است که قطعا هر گردشگری باید امتحان کند

۱۱ شهريور ۱۳۹۸

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه