آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

۰۲۱-۲۲۰۰۱۲۱۲

بهترین زمان برای سفر کروز

بهترین زمان برای سفر کروز

بهترین زمان برای سفر کروز 


این یکی از متداول ترین سوالات در باره سفر کروز است  : بهترین زمان برای مسافرت با کشتی به نقاط مختلف جهان چه زمانی است ؟

پاسخ این سوال به متغیر های زیادی بستگی دارد ؛ بعنوان مثال : علاقه مندان به شرایط پاییزی بهترین زمان سفر برای مسافرت انها به کانادا / نیوانگلند در  ماه سپتامبر و اکتبر میباشد ، درحالی که برخی  خانواده ها ترجیح میدهند برای استفاده از تفریحات آبی در تابستان که هوا گرمتر است سفر کنند. 

بهترین زمان برای سفر کروز  به ﺁلاسکا بستگی به سلیقه ی شما دارد که  برای دیدن حیات وحش، ماهیگیری، و یا دیدن شفق شمالی و  ... بخواهید سفر کنید .

برای اکثر مناطق سفر کروز ، دوره های تقاضای سفر زیاد  high season  ، تقاضای متوسط shoulder season و تقاضای کم low season وجود دارد که معمولاً  low season ارزان ترین زمان برای سفر به کروز است. 
در high season به طور معمول ترکیبی از بهترین شرایط آب و هوا و دوره های پرطرفدار مسافرت هستند مثل  تعطیلات تابستانی و تعطیلات  مدرسه است.
با این حال ، high season  که اب و هوا مناسب است  معمولاً زمان ارزانی برای سفر نیست 

 ارزان ترین زمان برای سفر زمانی است که بیشتر مسافران به دلیل دمای سردتر یا زمان نامناسب خیلی نزدیک به تعطیلات ، شروع مدرسه و غیره نمی خواهند که سفر بروند اما شرکت ها با قیمت های پایین و مناسبی که برای سفر در زمان low season میدهند باعث وسوسه شدن مسافرین شده تا انها بخاطر قیمت مناسب تر،  ترجیح بدهند در زمانی که شرایط ایده آل نیست سفر خود را انجام دهند . 

Save on cruises with Costco Travel | Million Mile Secrets


در این مقاله سعی داریم شمارا با بهترین فصل های سفر نقاط مختلف جهان آشنا کنیم :


آلاسکا: ژوئن - آگوست
آسیا: نوامبر – مارچ
استرالیا: اواخر نوامبر – مارچ
برمودا : ژوئن - آگوست
کانادا ، نیو انگلند(منطقه از ایالات متحده آمریکا)  : سپتامبر و اکتبر
کارائیب: دسامبر تا اواسط آوریل
اروپا: آوریل - ژوئن ، سپتامبر - اکتبر
هاوایی: اواخر دسامبر - آوریل
آمریکای جنوبی: نوامبر - مارس
تاهیتی ، اقیانوس آرام جنوبی: ماه مه - اکتبرآلاسکا: ژوئن تا آگوست

آلاسکا فصل بسیار کوتاهی را برای سفرکروز دارد؛ کشتی ها فقط بین ماه می و سپتامبر از ﺁب های شمالی عبور می کنند. ماههای ژوئن تا اوت گرمترین هوای این منطقه  سرد میباشد و از این رو بهترین و محبوب ترین زمان برای سفر کروز  هستند. در ماههای می و سپتامبر، هوا کمی خنک تر است و  اما بهترین قیمتها را در این زمان خواهید یافت. علاوه بر این، می خشک ترین ماه از فصل سفر کروز به  ﺁلاسکا است، بنابراین کمتر احتمال دارد که از تور گشت و گذار دریایی، راه رفتن یخچالی یا سایر گردش های ساحلی بتوانید به خوبی استفاده کنید . 

برای استفاده بهینه تر از سفرتان ، یک کشتی را انتخاب کنید که  طول سفر ان یک هفته ای باشد و برای قیمت مناسب تر میتوانید مسیر یخچالهای شمالی  را انتخاب کنید  که معمولا ارزانتر از سواحل جنوبی هستند.


آسیا: نوامبر تا مارچ

از ﺁنجا که ماه های تابستان ژوئن و ژوئیه  دارای  بارندگی و گرما و رطوبت زیاد در ﺁسیا هست ، بهترین زمان برای سفر  در ﺁسیا از نظر ﺁب و هوا ماه نوامبر تا ماه مارچ (high season ) است. با این حال، شما با بیشترین قیمت ها و بیشترین جمعیت در جاذبه های اصلی در بنادر رو به رو خواهید بود .

Seatrade Cruise Asia discusses key Asian cruise market issues ...


استرالیا: اواخر نوامبر – مارچ

بهترین فصل سفر  استرالیا از اواخر نوامبر تا مارچ میباشد ، با توجه به تفاوت فصل ها در نیمکره شمالی و جنوبی در این ماه ها در استرالیا فصل گرم میباشد .
 بنابراین انتظار می رود که در بنادر اصلی  مانند سیدنی، ﺁدلاید و پرت  در سمت غربی و ﺁب و هوای نیمه گرمسیری در منطقه شمال شرقی کوئینزلند ، شرایط بسیار عالی وجود داشته باشد. با این وجود، این فصل حیرت انگیز است ، اما ممکن است در برخی از بنادر توقف (مانند بریزبن و کنز) را باد های تند و خشن تحت تاثیر قراردهد . 
در استرالیا تعطیلات اغلب بین اواخر ماه دسامبر و اواخر ماه ژانویه  میباشد  ، بنابر در این زمان  جمعیت زیاد و بندرها بسیار شلوغ هستند . 

اما سفر در فصل های سرد به استرالیا خای از جذابیت نیست بدلیل این که ، دمای هوا در زمستان به ندرت بسیار سرد میشود . و جمعیت مسافرین کم هست و معمولا پیشنهادهای جذابی وجود دارد به خصوص کشتی های بزرگتر و کروز های great barrier reef  که در طول سال وجود دارند . سفر های کروز به سمت تاسمانی اغلب درماهای بارانی ژوئن ، جولای و آگوست محدود میشوند . 

Australian Cruise Sector's Economic Impact Rises To $5.2 Billion ...برمودا: ژوئن – آگوست

سفرهای کروز در منطقه برمودا از آپریل تا اواسط ماه نوامبر بشتر هستند  ،  high season  ماه های تابستان (ژوئن تا آگوست) و گرانتر میباشند  ، اما کسانی هستند که سفر در بهار و پاییز را انتخاب میکنند  (آپریل تا اوایل ژوئن و سپتامبر تا نوامبر).
برمودا در تمام سال دارای آب و هوای معتدل است و نسبت به همسایگان کارائیب خود کمتر درگیر طوفان می شوند . 
اگر جز ماه هایی که در بالا گفته شد ، در ماه های دیگر سفر کنید دما برای تفریحات ساحلی کمی سرد است ،ولی شما همیشه می توانید زمین های گلف و چشمه های ﺁب گرم جزیره را امتحان کنید.

ماه اکتبر بارانی ترین ماه سال است. فصل طوفان بطورطبیعی حداقل یک بار در سال بین اواخر آگوست و اکتبر جزیره را تحت تأثیر قرار می دهد. ماه می بهترین شانس برای سفرشما در فصل متوسط  سال است . 

St George (Bermuda) cruise port schedule | CruiseMapper

کانادا / نیوانگلند : سپتامبر و اکتبر

سفر کروز در  کانادا و نیوانگلند از ماه می تا اکتبر میباشد . اگر از اواخر ماه ژوئن تا اوایل ماه سپتامبر سفر کنید ، شانس بهتری برای  سفر در هوای گرم دارید. اما اگر هوای معتدل تری مد نظر شماست  (درجه حرارت20 تا30 درجه ) و به درختان و شرایط فصل پاییز علاقه مندید ، باید از اواخر سپتامبر تا اواسط اکتبر به این سفر بروید. سفرهای کروز در  ماه می و اواخر اکتبر کمترین نرخ را دارند  ، اما انتظار نداشته باشید بتوانید از استخر برای شنا استفاده کنید . در همین حال ، ماه های تابستان برای دیدن  جذاب ترین شهرهای کانادا با درجه حرارت ملایم تر ایده آل است.

Canada implements cruise restriction: Travel Weekly


کارائیب: دسامبر تا اواسط آپریل

شما می توانید در طول سال به کارائیب سفر کنید  ، اما بهترین زمان برای رفتن زمانی که در فصل های سرد سال (نیمکره شمالی) قراردارند هست ؛ در این ایام نه تنها آب و هوای گرم لذت بخشی را تجربه خواهید کرد ، بلکه از دسامبر تا ﺁوریل هم کم باران ترین  ماه ها در این جزایر هستند.
ارزان ترین زمان برای مسافرت به طور معمول در اواخر تابستان و پاییز به دلیل طوفان  است ، اما اغلب می توانید سفر های کوتاه با کشتی های کروز را داشته باشید ، به خصوص در هفته های ابتدایی ماه دسامبر و بهار.
زمان تخفیف های بهاری همیشه مشخص نیست ، بنابراین بهتر است هنگام مشاهده نرخ کم ، در اسرع وقت رزرو کنید.
اگر از شلوغی و یا تعداد زیاد کودک متنفر هستید ، از سفر های کروز در اواخر ژوئن تا اوت یا در اوقات تعطیلی  مدارس (اواخر دسامبر ، اوایل ژانویه و مارچ تا اواسط آپریل) خودداری کنید.

A call for Caribbean governments to tax cruise sector more and tax ...


اروپا: آوریل تا نوامبر

جذابیت های اروپا آنقدر زیاد است که نمی توانید تمام آن را با یک سفر کروز ببینید . فصل سفر کرزو مدیترانه ای از آپریل تا نوامبر انجام می شود. سفرهای اروپای شمالی و دریای بالتیک فصلی کوتاه تری دارد و  از ماه می تا سپتامبر است ، در حالی که جزایر گرمتر یونان و جزایر قناری می توانند کشتی های کروز را بین مارس و دسامبر مشاهده کنند.
بیشتر گردشگران در تابستان به اروپا می آیند ، اما اواخر بهار و اوایل پاییز دمای مطبوع تری دارد و به نسبت جمعیت گردشگر کمتری دارد . در اروپا در ابتدای و پایان هر فصل کمترین قیمت کروز را پیدا خواهید کرد. قیمت ها برای ماه های تابستان به طرز چشمگیری افزایش می یابد.
سپتامبر یک زمان  مناسب  برای مسافرت در دریای مدیترانه غربی است زیرا می توانید از وجود بچه های زیاد دوری کنید و هنوز هم از درجه حرارت گرم لذت ببرید.
 توجه داشته باشید که مارچ و نوامبر می تواند بارانی باشد.

6 Reasons to Book a Cruise to Northern Europe Now - Virtuoso

هاوایی: اواخر دسامبر تا آپریل

High season در هاوایی اواخر ماه دسامبر تا آپریل است ، اما کروز لاین Norwegian که امریکایی است و در تمام سال  در آنجا مستقر است ، می توانید جزایر را در طول سال ببینید . بهترین زمان برای رفتن در طول تابستان و پاییز است که جزیره کمترین میزان باران را دارد . تابستان به دلیل تعطیلات مدرسه و فصل ماه عسل محبوبیت زیادی پیدا می کند. سفر به این منطقه  از ماه نوامبر تا فوریه ارزان ترین است. اگر قصد مسافرت تابستانی را دارید ، توجه داشته باشید که دریاها می توانند در ماه آگوست طوفانی باشند. طوفان ها به ندرت جزایر را تحت تأثیر قرار می دهند ، اما آنها در ماه سپتامبر به جزایر نیز نزدیک می شوند و هوای گرم و مرطوب را با وجود این که فصل خشک است ، به وجود می اورد . آنها همچنین می توانند  باعث شود نتوانید گشت و گذار خوبی را در سواحل داشته باشید . 
پیشنهادات  خوب اغلب در بازه زمانی بین جشن  شکرگذاری و تعطیلات کریسمس در دسترس است.
اواخر سپتامبر و اکتبر همچنین می توانید مجموعه بزرگی از کشتی های کروز را که از جزایر عبور میکنند را مشاهده کنید ، زیرا کشتی ها پس از پایان فصل آلاسکا و قبل از انتقال به محل مسافرتی بعدی خود ، در سفر به هاوایی تردد می کنند . 

How I Saved Thousands on a Dream Hawaiian Cruise | Pride of ...

آمریکای جنوبی: نوامبر تا مارس

High season (نوامبر تا مارچ) در طول تابستان  آمریکای جنوبی رخ می دهد ، اما برای اقلیم های متنوع آماده باشید که می تواند به سرعت در هر کجا  تغییر کند. امکان دارد هنگامی که از  در حال لذت بردن از هوای معتدل هستید  ، کمی بعد  در تابش نور خورشید و نم باران قرار بگیرید . 
به علاوه ، هنگامی که در بوینس آیرس هوابسیار گرم  است ، در بنادری مانند Punta Arenas و Ushuaia بسیار سرد است. اگرچه می توانید در تعطیلات انتظار جمعیت زیادی را در آمریکای جنوبی داشته باشید ، اما می توانید در هفته های بین جشن شکرگذاری و کریسمس پیشنهاد های  فصلی خوبی داشته باشید.
گالاپاگوس در تمام سال اب و هوای مناسب و نسبتا گرمی دارد . 

با این حال، کسانی که مستعد دریازدگی هستند  باید از ماه‌های اوت و سپتامبر از سفر های دریایی ، پرهیز کنند.

MSC Cruises | LinkedInتاهیتی/جنوب اقیانوس ﺁرام: مه تا اکتبر

High season اقیانوس ﺁرام جنوبی (می تا اکتبر) در واقع در طی ماه های زمستان رخ می دهد. در این زمان ، هوا مطلوب تر است، زیرا بارندگی ﺁن کمتر است و امکان کاهش طوفان ها هم وجود دارد (هر چند که شدت باد در این زمان بالا می روند). فصل خشک منطقه با برگزاری جشن های عروسی و تعطیلات تابستانی مدارس  همراه است و این سفرها با کشتی های تفریحی در تعطیلات طولانی پرطرفدار می شوند.

تابستان جنوب اقیانوس ﺁرام (نوامبر تا ﺁوریل) گرمترین زمان سال است که باران, دما و رطوبت ﺁن افزایش می یابد. به این دلیل، قیمت ها به طور چشمگیری کاهش یافته اند و دمای ﺁب هنوز برای شنا مناسب است. ماه های مارچ و ﺁپریل بارندگی کمتری نسبت به اوایل فصل تابستان دارند.

Thinking of a Tahiti Cruise? Here are six things you should know


۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه