آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

۰۲۱-۲۲۰۰۱۲۱۲

چند نکته ی جالب در مورد کروز

چند نکته ی جالب در مورد کروز

 12 نکته جالب درباره کروز

Cruise ship linked to Australian virus cluster reaches Philippines


در ادامه چند نکته جذاب و کمی عجیب درباره  کروز برایتان آورده ایم که شنیدن آنها خالی از لطف نیست :


1.    Karin Stahre-Janson   از سوئد اولین کاپیتان زن کروزلاین های بزرگ بود . او در سال ۲۰۰۷ به مقام پادشاهی جزایر کارائیب و ناخدای دریاها رسید.

2.    تقریبا نیمی از 30 کشتی بزرگ دریایی جهان متعلق به کمپانی  ROYAL CARIBBEANهستند که بزرگترین کشتی آنها Symphony of the Seas  با  گنجایش مجموعا بیش از 8000 نفر میباشد .

Best Cruise Ships: Discover Our Top Rated Ships | Royal Caribbean ...

3.  کشتی    MV Lyubov Orlova در سال ۱۹۷۶ ساخته شد و تا  بازنشستگی در سال ۲۰۱۰، برای مدت ۳۰ سال به سفر دریایی رفت.  سپس آن را  را در سال ۲۰۱۲ برای فروش قطعات مختلف بردند  ، اما در میان راه  کشتی به طرز عجیبی غیب شد ! ﺁخرین بار در ۲۳ فوریه ۲۰۱۳، از  ۱۳۰۰ مایل ساحل غربی ایسلند دیده شده است.  کجا رفت؟ غرق شد؟ یا هنوز اون بیرونه؟ هیچکس نمیدونه !!!


4.   در سال 1840 در  بریتانیا کشتی  Cunard میهمان ویژه ای داشت که  گاوی شیری بود! او را برای تهیه شیر تازه آورده بودند و در یک  فضا در عرشه نگهداری میکردند . امروزه در سفر 14 روزه به طور متوسط مصرف شیر برابر13.600 لیتر  شده است  و استفاده از این روش غیر قابل تصور است .

Cunard Queen Victoria Cruise - Ship Review - Photos & Departure ...

5.   آیا میدانستید در تمام کشتی های  کروز سردخانه ای  با ظرفیت حداقل 3 نفر وجود دارد  اما استرس نداشته باشید تمام کسانی که در این سفر جان خود را از دست داده اند به دلایل طبیعی فوت کرده اند و مرگشان ارتباطی با سفر کروز نداشته ، هرچند این اتفاق بسیار نادر و غم انگیز است اما کشتی ها باید به این امکان مجهز باشند . 


6.   سفر با کشتی کروز در سنین سالمندی میتواند ارزان تر از رفتن به خانه سالمندان باشد ، با این تفاوت که زندگی برا روی اقیانوس و این چشم انداز زیبا میتواند کیفیت زندگی را به مقدار قابل توجهی افزایش دهد . آیا به نظ شما ایده آل نیست ؟؟؟ 


7.   در ;کشور جزایر سلیمان واقع در اقیانوس آرام  در خلیج Roderick  کشتی غرق شده ای وجود دارد که تبدیل به جاذبه توریستی شده است .  ، با سرچ در گوگل میتوانید  بقایای جسد کشف شده MS World را ببینید! 

MV World Discoverer, Roderick Bay, Ngella, Solomon Islands (With ...


8.   ممکن است عجیب به نظر برسد اما بسیاری از کشتی ها به دلیل خرافات ، عرشه 13 ندارند ، زیرا ملوانان معتقدند که این عدد بدشانسی میاورد . بنابراین اگر در آسانسور کشتی متوجه شدید کلید شماره 13 وجود ندارد تعجب نکنید !!!

9.   در کشتی Princess Royal Cruises  ، هر هفته 250،000 تخم مرغ استفاده می شود!

Royal Princess Cruise - Ship Review - Photos & Departure Ports on ...


10.  دومین سفر دریایی گران قیمت جهان در سال ۲۰۱۳ توسط کمپانی  Silversea و با  کشتیSilver Whisper انجام شد . این سفر به دور دنیا  که به نام "سفر دریایی میلیاردی" نامگذاری شده است، طی ۴ ماه انجام شد و از ۲۸ کشور گوناگون بازدید نمود . به طور متوسط قیمت هر زوج یک میلیون پوند بود  و امکاناتی مانند:  تردد با هلیکوپتر  ، سو خاویار ، تخت خوابهای آبکاری شده با آب طلا و ..... داشت 


11.  همه شما در مورد چرخ و فلک نفس گیر Royal Caribbean ،  در کشتی Oasis of the Seas شنیده اید . 

ایا میدانستید 6 هفته زمان برده تا حیوانات چوبی این چرخ و فلک حک شود . 

Symphony of the Seas | Best & Biggest Cruise Ship | Royal ...

12.   هنگامی که کارناوال برای اولین بار در سال 1972 راه اندازی شد ، آنها فقط یک کشتی دست دوم و فقط سوخت کافی برای حمل و نقل از میامی به سان خوان داشتند. آنها اکنون یکی از بزرگترین خطوط دریایی جهان هستند. 

در مورد تحول صحبت کنید!۱۰ خرداد ۱۳۹۹

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه