آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

۰۲۱-۲۲۰۰۱۲۱۲

نگاهی کلی به River Cruise ( کروزهای رودخانه ای)

نگاهی کلی به River Cruise ( کروزهای رودخانه ای)

نگاهی کلی به River Cruise ( کروزهای رودخانه ای)

An Unparalleled River Cruise Experience with AmaWaterways | Travel ...


RIVER CRUISE  یک  راهی شگفت انگیز برای استراحت ، کاوش دنیا با یک حرکت تفریحی  ، و دیدن شهرها و ییلاقات اروپا و مقاصد  عجیب و غریب در سراسر جهان است. 
با بیش از 100 کشتی رودخانه ای که طی چهار سال گذشته راه اندازی شده اند ، همراه با افزایش تعداد خطوط RIVER CRUISE ها و برنامه سفر هایی که ارائه می کنند ، این سبک سفر سریعترین بخش در حال رشد در بازار کروز جهانی است . 

این به این معنیست که نیازی به انتخاب بهترین زملن برای سفر نیست به دلیل وجود برامه سفر های متفاوت و جذاب در هر زمان پکیج مناسبی برای سفر در دسترس خواهد بود . 

RIVER CRUISE به سفر هایی اطلاق میشود که با کشتی های کروز در مسیر رودخانه ها تردد و سفر میکنیم . قطعا این کشتی ها از لحاظ اندازه تفاوتهای زیادی با کروز های اقیانوس پیما دارند اما در بحث امکانات و خدمات مشابه و هم سطح آنها میباشند . مسلما این نوع کشتی ها طوری طراحی شده اند تا بتوانند در آبهای کم عمق ، باریک و اززیر پل ها حرکت کنند .
قصد داریم در این مقاله شما را بیشتر با این سبک سفرآشنا کنیم:


10 Best River Cruises – CruiseAdvisorPro.com

بنادر 

بدلیل اینکه این کشتی ها در رودخانه ها حرکت میکنند م در مناطقی بخصوص در اروپا یک رودخانه از چندین شهر عبور میکند ، تعداد شهر ها و بنادری که در این سبک سفر مسافر میتواند از آنها دیدن کند معمولا بیشتر از کروزهای اقیانوس پیما میباشد . حتی در پاره ای از مواقع یک کشتی در یک روز در دو شهر و بندر توقف دارد . استفاده از تورهای شهری مناسب در این سبک سفر اهمیت زیادی دارد .

You should totally go on a River Cruise - Wine and Sea Dreams

غذا 

خدمات غذایی این نوع کروز ها نیز دقیقا مانند اقیانوس پیما ها میباشد یعنی وعده های غذایی رایگان اما نوشیدنی ها شامل هزینه جداگانه میشود . 
به دلیل کوچک بودن فضای کشتی ها نشستن در رستوران ها موقع غذا شاید کمی مشکل باشد ، البته بعضی از کشتی ها با گذاشتن زمان های مختلف برای صرف غذا این مشکل را نسبتا حل کردند و نیز غذاهای کوچک و سبک را میتوان در عرشه یا سالن پذیرایی صرف کرد و ضمنا بعضی کشتی ها دارای رستوران های ویژه نیز هستند . 


Rolling on the Rhine River Cruise Review - All U need to know ...

سرگرمی 

بر خلاف کشتی های اقیانوس پیما ، برنامه های تفریحی و سرگرمی کمتری داخل این کشتی ها تدارک دیده شده . دلیل آن زمان بیشتریست که مسافرین خارج کشتی و در شهر ها و کنار شهر ها میگذرانند . اما نمیتوان گفت که هیچ سرگرمی برای آنها در نظر گرفته نشده . منظره های فوق العاده زیبایی از شهر  که وفتی بر  عرشه ایستاده اید و یا در استخر مشغول شنا و یا در کنار بار در حال نوشیدن  هستید یکی از ناب ترین خاطرات شما ها خواهد بود 

The Rhine River Is an Unexpected — and Amazing — Cruise ...

کابین ها 

محل اقامت در RIVER CRUISE ها از کشتی های اقیانوس پیما کوچکتر است ، اما انها امکانات کامل را دارند ؛ این امکانات شامل تخت های هتل مانند ، حمام و سرویس بهداشتی با کیفیت بالا ، سیستم تلویزیون و سرگرمی ، سشوار ، صندوق امانات است 
برخی از کابین ها دارای بالکن های مناسب با دید خوب و مینی بار هستند و همچنین سوئیت هایی با پیشخدمت و تخت هایی بزرگ . 
اگر برای شما مقدار هزینه سفر اهمیت خاصی دارد ، از کابین هایی که در عرشه های پایین تر هستند و یک پنجره ثابت دارند اما بازهم به شما دید مناسبی را میدهند استفاده کنید ؛ و به دلیل اینکه در این کشتی ها کابین های متنوعی وجود دارد ، حتما قبل از سفر  از تمام جزئیات اتاق خود در هنگام ثبت نام اطمینان حاصل کنید .

Chicago Architecture Foundation Center River Cruise aboard ...

حرکت – جنبش 

و قتی صحبت از RIVER CRUISE هاست ، یعنی آبراه های های بسیار آرام و مسطح است ، بنابراین هیچگاه برای شما مشکلاتی مثل در یا زدگی  و ... پیش نخواهد آمد . 


Dinner Cruise on Saigon River by Asia Travel Links | Bookmundi

چالش ها

سفرهای رودخانه ای مناسب برای استفاده کنندگان از صندلی های چرخدار یا مسافرانی که مشکلات حرکتی شدید دارند نیست. 
بیشتر کشتی های مدرن دارای آسانسور هستند و برخی نیز دارای کابینهای سازگار با این افراد هستند،اما باندها بسته به سطح ﺁب رودخانه می توانند شیب داشته باشند گاهی کشتی ها در کنار هم حرکت می کنند، و این امر مستلزم پیاده روی  در یک یا چند راه  است .  

Book Singapore River Cruise Package - Klook US


اروپا 

اروپا یکی از جذابترین مکان های تفریحی برای RIVER CRUISE  هاست و اگر تا بحال کروز رودخانه ای را امتحان نکرده اید بهترین مکان برای شروع سفر شماست 

بیشترین تعداد سفر های رودخانه ای را در رود راین است که از طریق سوئیس ، لیختن اشتاین ، اتریش ، آلمان ، فرانسه و هلند و همینطور  از رود دانوب که از جنگل سیاه در آلمان به دریای سیاه در رومانی جریان دارد و یا  بین اتریش ، اسلواکی ، مجارستان ، صربستان ، بلغارستان در حرکت است . 

کدام یک برای شما مناسب است ؟

انشعاب های راین شامل موزلی MOSLLE  می شود که به خاطر تپه های پوشیده از تاکستان و تپه های اصلی ﺁن معروف است که راین را با دانوب از طریق یک سری کانال متصل می کند. دانوب انشعاب های زیادی ندارد ، اما اگر شما بخش مرکزی رو از طریق دره واچائو اتریش دیده اید ،  دانوب پایینی رو امتحان کنید که از صربستان، مجارستان، رومانی و بلغارستان گذر می کند . 

دیگر رودخانه های پرطرفدار فرانسه، ساین فرانسه است ، جایی که کشتی ها در پاریس مستقر هستند و تا منطقه Normandy سفر می کنند. Rhone، که در فرانسه ، تجربه ای را بین Lyon، دومین شهر بزرگ فرانسه و Arles، ارائه می کند. کشتی های تفریحی رودخانه ای که از Bordeaux و دره Loire نیز در حال عبور  هستند بسار  محبوب اند . 


دیگر رودخانه های اروپایی شامل  Elbe می شود که در ﺁلمان شروع می شود و به جمهوری چک سرازیر می شوند؛ پو از ایتالیا, دروازه ای به سوی شهرهایی مانند ونیز و پادوا, و دورو از پرتغال, که با مناظر سرسبز و ناهموار احاطه شده اند.
ولگا روسیه، که به یک سری کانال ها، دریاچه ها و ﺁبراه ها متصل است، رودخانه ی محبوب دیگر برای سفر است، و سفرهایی که معمولا بین مسکو و سنت پطرزبورگ انجام می شود، با شبهایی که در هر شهر ﺁغاز و پایان سفر دریایی سپری می شود.
همچنین سفرهای دریایی فصلی مانند سفرهایی بهاری که از ﺁمستردام تا هلند و بلژیک در حرکت هستند نیز وجود دارد. و در زمستان، سفرهایی در بازارهای کریسمس، عمدتا در امتداد راین و دانوب، راه‌های زیبا و هیجان انگیزی برای جشن گرفتن فصل عید هستند.


برخی از کمپانی های معتبر کروز رودخانه ای :

 AmaWaterways، APT، Avalon Waterways ، CroisiEurope، Emerald Waterways, European Waterways, Grand Circle, Riviera Travel, Scenic, Tauck, Uniworld,  Vantage Deluxe World Travel و Viking River Cruises. 
Amadeus ، یک خط قدیمی اتریشی و A-Rosa متعلق به آلمان ، هم اکنون در ایالات متحده آمریکا و سایر کشورهای انگلیسی زبان ، کشتی های دریایی می فروشند.
تازه وارد در این  صحنه، کمپانی  کریستال است که در بخش کروز های اقیانوس پیما نیز فعالیت دارد و  ه نخستین کشتی رودخانه خود را در سال ۲۰۱۶ راه اندازی کرد و برنامه های  بیشتری در راه دارد.


فصل مناسب :  فصل کروز رودخانه در اوایل بهار (به طور معمول در اواخر ماه مارس) آغاز می شود و اواخر پاییز (بهترین زمان برای افراد ماجراجو ) است. شرکتها  تعداد معدودی از کشتی ها را برای فصل تعطیلات (اواخر نوامبر تا روز سال نو) در راین و دانوب نگه می دارند. و سپس آنها کشتی ها را برای این فصل دور می کنند ، که معمولاً ماههای تعطیل را صرف تعمیر و نگهداری می کنند.

چالش ها: بارش زیاد باران و یا کمبودهای ناشی از ﺁن می تواند برای کشتی های تفریحی رودخانه ای، ، مشکل ساز باشد ، (بهار ، زمانی که اب شدن برف ها رودخانه ها را ﺁپر میکند ) و پاییز (زمانی که فصل بارندگی ﺁغاز می شود). بالا آمدن یا کم شدن سطح اب رودخانه ها می تواند به معنای آن باشد که عبور از زیر پل های کم  ارتفاع  امکان پذیر نیست و یا اینکه سطح آب بیش از حد کم عمق است و تردد در آن عملی نخواهد بود  .البته کمپانی ها معمولا برنامه ریزی های دقیقی دارند و این عوامل را پیش بینی کرده اند اما باز احتمال تغییر مسیر و تغییر برنامه بدلایل ذکر شده وجود دارد .

Mekong River Cruise | Luxury River Cruise from Vietnam to Cambodia

آسیا

میانمار ، برمه سابق ، به مقصد جذاب برای سفرهای رودخانه ای در آسیا تبدیل شده است ، وکمپانی ها ، کشتی های بیشتری برای رفع نیاز در این منطقه راه اندازی میکنند  . بیشتر سفرهای دریایی در Irrawaddy انجام می شود ، از مینی سفرهای  چهار  شبه تا  سفر های دو هفته ای از Yangon و Mandalay یا   Bagan.
یکی دیگر از مقاصد صعب العبور هند است . قایقرانی در رود گنگ ، مقدس ترین رودخانه کشور . بیشتر سفرهای دریایی سفرهای هفت شبه از کلکته همراه با برنامه سفر زمینی و بازدید از تاج محل نمادین  و حتی دیدار  از براهماپوترا Brahmaputra در ناحیه ﺁسام هند است .
رودخانه مکونگ از کامبوج و ویتنام می گذرد و محبوب ترین سفر دریایی هفت شب از سیم ریپ تا هو چی مین سیتی میباشد . عبور از فضاهای روستایی ، معابد خارج از کشور و بازارهای سنتی ، از جذابیت های این مسیر میباشد.

در طرف دیگری از آسیا ، رودخانه یانگ تسه در چین وجود دارد که به طور معمول در شانگهای و پکن شروع و پایان می یابد. سفرهای دریایی از سه روز تا یک هفته متغیر است و شامل عبور از  سد Three Gorges Dam خواهد بود. کشتی های رودخانه ای که در  یانگ تسه حرکت دارند ، بسیار بزرگتر از آن است که در رودخانه های دیگر آسیا قرار دارند ، بنابراین تجهیزات بیشتری از قبیل مغازه ها ، کافه و بار  برخوردار خواهید بود.


خطوط کروز رودخانه ای آسیا: 
APT ، Abercrombie & Kent، AmaWaterways، Avalon Waterways، CroisiEurope، G Adventures، Grand Circle، Pandaw، Travel Riviera، Scenic، Uniworld، Wendy Wu و Viking River Cruises در آسیا خدمات ارائه می دهند.

فصل: برخی از اپراتورهای آسیا در تمام طول سال به فعالیت می پردازند ، در حالی که برخی دیگر در فصل های  اصلی از  آوریل تا اکتبر هستند.

چالش ها: در کشتی های این مسیر  ، خطوط کروز سطح خدمات و کیفیت مشابهی را نسبت به سایر مناطق ارائه می دهند ، اما زمین ها گاها ناهمواری بیشتری دارند  و تور می تواند چالش برانگیز باشد. پیاده روی در بخش هایی از مکونگ و ایرودادی می تواند شامل پیاده روی روی مسیر های باریک و بالا رفتن از تپه های گل آلود  باشد ، بنابراین مسافران به سطح معقولی از تناسب اندام و تحرک نیاز دارند. تمرکز بیشتر بر روی لذت های کوچکتر که این مناطق  بیشتر روستایی است تا شهری. (بازدید از کلان شهر های اصلی معمولاً قبل یا بعد از سفر با درخواست اقامت های اضافی تر در شهر انجام می شود.)

River cruise lines struggling to sell season: Travel Weekly

مصر

حرکت در رود نیل  مسیر چشمگیری و جذابی برای ردیابی مسیر تاریخ مصر است. سفرهای رودخانه نیل از بین آبهای لوکسور و اسوان عبور می کند و طول برنامه های آن از سه روز تا یک هفته میباشد . در اکثر سفرها ، بندر اصلی در امتداد رود نیل شامل Esna ، Edfu و Kom Ombo است ، اما سفرهای طولانی تر ممکن است در Dendera و Qena هم برود .


فصل:  سفرهای دریایی رود نیل در تمام سال فعالیت می کند ، اما فصل گرم آن معمولاً از ماه اکتبر تا می است که خیلی گرم نیست.

چالش ها: در سال های اخیر صنعت توریستی مصربا  خیزش های سیاسی و حملات تروریستی روبرو شده است. اگرچه مناطق توریستی در امتداد نیل در حال حاضر تحت تأثیر ممنوعیت سفر قرار نگرفته اند ،اما فعلا به گردشگران توصیه میشود با احتیاط و تحقیق بیشتر به این منقه برای سفر فکر کنند . 

Scylla: A River Cruise Company With A Green Vision — Sea Going Green


آمریکای جنوبی

چندین کشتی اقیانوس پیما سفر هایی را در رودخانه آمازون ارائه میکنند ، اما تمرکز انها روی برزیل هست (از مانائوش ، بزرگترین شهر آمازون، تا ریو و بوینس آیرس در آرژانتین ) ، جایی که رودخانه ها گسترده تر و بنادرشهری بیشتری هستند . 
یک سفر دریایی در این قسمت رودخانه مثل این است که در دریا سفر داشته اید . 
اما قایق های رودخانه ای riverboats  که در آمازون حرکت میکنند میتوانند تجربه جذابتری را برایتان به همراه داشته باشند .
( خصوصا بخش پرو از آمازون که بسار محبوب است )
کشتی هایی که در ایکیتوس یا بندر نائوتا حرکت می کنند به جای گردش در شهرها یا معابد باستانی، شما از میان جنگل های بارانی عبور میدهند  تا میمون ها، دلفین های رودخانه ای، طوطی ها، خرس تنبل ها، حشرات و گیاهان زیبا را پیدا کنید یا از روستاهای کوچک دیدن کنید جایی که می توانید با مردم بومی ارتباط برقرار کنید. بیشتر از سایر سفرنامه های سفر دریایی، شما در واقع زمان کمی را در ساحل سپری خواهید کرد چون سفرها روی خود رودخانه متمرکز است، با قایق های موتوری که در امتداد لبه ﺁب حرکت می کنند تا به دنبال ماجراجویی بین  پرندگان، ماهی ها و تمساح ها بگردید. 

خطوط کروز رودخانه آمریکای جنوبی:
 Aqua Expeditions, Avalon Waterways, Delphin, International Expeditions, Lindblad Expeditions  و  Pandaw برنامه های سفرهای آمازون را ارائه می دهند.

فصل: سفر دریایی در ﺁمازون در تمم طول سال انجام می شود. با این وجود سطح ﺁب ، تا ۴۰ فوت نوسان دارد. در ماه های دسامبر و مه سطح اب بالا می اید و فصل پر ابی خواهد بود  و بقیه سال، فصل کم ﺁبی است.ابشار های بالای جنگل در فصل پر اب باعث سیلاب های کوچکی خواهد شد  و به شما امکان می‌دهد که از طریق اسکیف و زیپ در اطراف سواحل دیدن کنید و به اعماق جنگل بروید ؛ در غیر این صورت غیر قابل دسترسی هستند،. فصل کم ﺁب اجازه پیاده روی های ساحلی بیشتری را به شما می دهد. 

چالش ها: این منطقه یک مکان ناهموار برای گردشگری ، مسافران نیاز به ﺁمادگی بدنی مناسبی دارند. جرم و جنایت در ﺁمازون یک مسئله مهم بوده است؛ و خطوط کرو با تقویت امنیت کشتی در برابر این مسئله واکنش نشان داده اند .

A-Rosa to resume river cruises by end May, Plantours eyes restart ...


ایالات متحده و کانادا

در سال ۲۰۱۲، رودخانۀ می سی سی پی، که چندین کمپانی فعال در  خود را در حال خروج از تجارت دیده بود، یک رنسانس واقعی را ﺁغاز کرد. در ﺁن زمان بود که شرکت American Queen Steamboat  کشتی American Queen را بازسازی کرد. در سال ۲۰۱۵، شرکت "امریکن کروز لاین" (ACL) قایق  جدید Queen of the Mississippi  را راه اندازی کرد.

می سی سی پی و شاخه های متصل به ﺁن قابل دسترس ترین رودخانه های ﺁمریکای شمالی در هنگام گشت های کروز است و برنامه اصلی سفر کروز هفت شبه بین نیو اورلئانز و ممفیس است، اگرچه شما می توانید یک سفر کروز در بالای می سی سی پی بین سنت لوئیس و سنت پائول داشته باشید. رودخانه اوهایو نیز مشهور است. سایر قایق های ACL در کنار ﺁبراه اینتراکوستال ساحل شرقی، خلیج چساپیک و رودخانه هادسون نیویورک حرکت میکنند . 
در اورگان، همچنین در سواحل کلمبیا و اسنیک، که در حال تلاش برای جذب گردشگر هستند ، تور های 7 شبه وجود دارند. ﺁنها مسیر تاریخی را که توسط مکتشفان قرن نوزدهم، مریوتر لوئیس و ویلیام کلارک، هنگامی که در جستجوی اقیانوس ﺁرام در سراسر ﺁمریکا سفر می کردند، دنبال می کنند.
چندین خط کشتی های تفریحی نیز در کنار دریای سنت لورنس سیوی، که مرز بین نیو انگلند و کانادا و همچنین دریاچه های بزرگ را به هم می ریزد، عرضه می کنند.


خطوط کروز آمریکای شمالی : 
American Cruise Lines, American Queen Steamboat Company, Blount Small Ship Adventures, French America Line, Lindblad Expeditions, St. Lawrence Cruise Lines  و  Un-Cruise Adventures

فصل: شما می توانید کشتی های تفریحی ﺁمریکای شمالی را از مارس تا دسامبر پیدا کنید، اما قایق ها  در فصل های مختلف متناسب با رودخانه ای که شما می خواهید حرکت کنید، متفاوت خواهند بود. 


چالش ها: یکی از تفاوت های بزرگ بین گشت های رودخانه ای اروپایی و ﺁمریکایی این است که بیشتر شهرهای جهانگردی اخیر در اطراف بنادر ساحلی رشد کرده اند تا رودخانه ها. بنابراین در حالی که شما می توانید از نیو اورلئانز می سی سی پی و ممفیس دیدن کنید، چساپیک بی بالتیمور یا نیویورک هادسون را در این سفر خواهید دید ، این سفرها قطعا برای مسافران ریتم کند تری دارد.

۰۱ تير ۱۳۹۹

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه