آژانس مسافرتی دلژین سفرآژانس مسافرتی دلژین سفر

آژانس مسافرتی دلژین سفر

اولین آژانس متخصص کروز در ایران

پیشنهاد صربستان برای لغو روادید با ایران

پیشنهاد صربستان برای لغو روادید با ایران

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ازسفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد، نبوشا ستفانوویچ در دیدار با حسین ملاعبدالهی ضمن تبریک مجدد به کشورمان درگذرموفق از دوران تحریم اظهار داشت که از دید مردم صربستان، ‌ایرانیان ملتی هستند که برای احقاق حقوقشان همواره مبارزه می‌کنند و این روحیه ملت ایران را پیروز خواهد کرد.
وی بر توسعه همکاری های دو کشور در حوزه تجاری، سیاسی، پلیسی و دفاعی تاکید کرد و اظهار داشت که دو طرف برای رسیدن به سطح مطلوب از همکاری‌ها باید تلاش کنند.
وزیر کشور صربستان بر اجرای توافقات صورت گرفته قبلی بین دو کشوروعلاقمندی کشورش به لغو روادید با ایران را اشاره کرد و آمادگی دولتش را برای رفع موانع توسعه مناسبات اعلام کرد
«حسین ملاعبداللهی»سفیر ایران در صربستان نیزاز پیشنهاد مقامات صربستان در خصوص لغو رژیم روادید بین دو کشور و همچنین ایجاد پرواز مستقیم بین تهران و بلگراد استقبال و آن را تضمین کننده افزایش مناسبات دو کشور در حوزه های تجاری و گردشگری خواند.
وی روابط دو کشور را خوب توصیف کرده و خواستار توسعه همکاری ها درزمینه های مبارزه با مواد مخدر، جنایات سازمان یافته و قاچاق انسان شد.
سفیر کشورمان امضای توافقنامه همکاری های امنیتی بین دو کشور را مهم و تسهیل کننده این نوع همکاری ها توصیف کرد.
ملاعبداللهی با اشاره به مخاطرات گسترش پدیده تروریسم و افراطی گری برای صلح، ثبات و امنیت کشورها و ضرورت مبارزه جدی و دسته جمعی با این پدیده، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با کشورهای دوست جهت ریشه کنی این پدیده‌های شوم را اعلام کرد.
وی همچنین افزود: همکاری ایران و صربستان به عنوان دو کشور کلیدی در خاورمیانه و غرب بالکان به افزایش ثبات و امنیت در دو منطقه کمک خواهد کرد.
۲۷ خرداد ۱۳۹۶

نظرات

تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه