آنکارا

آنکارا

آنکارا

آنکارا پایتخت و دومین شهر بزرگ کشور ترکیه دربردارنده ی معماری های رومی و عثمانی و شهری مملو از دشت و موسیقی، میوه و عسل است.

شهری توسعه یافته و مدرن و دارای شرایط خوب بازرگانی و کشاورزی که سبک سنتی دوران گذشته ی خود را نیز حفظ کرده است.
ankara_atakule_01

آب و هوا

این شهر به دلیل ارتفاع از سطح دریا و کوه های اطراف زمستان های سرد و برفی و تابستان های گرم و خشکی دارد. از این رو در بهار و پاییز که هوای معتدل تری دارد برای سفر بهتر است.

هزینه

هزینه ی رفت و آمد با تاکسی کمی گران است اما میتوان از مترو،اتوبوس و مینی بوس که تمام شهر را پوشش میدهند نیز استفاده کرد.

هزینه ی اقامت هم بسته به نوع هتل فرق میکند.

مراکز دیدنی و تفریحی

بلوار پهن و زیبای آتاتورک،اصلی ترین خیابان شهر میباشد که از بخش قدیمی در شمال شروع میشود و تا جنوب کشیده میشود.

میدان اولوس که در بخش قدیمی شهر واقع شده دارای مغازه های فرش و آنتیک فروشی هایی است که برای سوغاتی مناسب هستند.

بخش جدید آنکارا از نبش بلوار قاضی مصطفی کمال که در قسمت جنوب بلوار آتاتورک است شروع میشود که هتل ها، رستوران ها، کافه ها و مراکز خرید لوکس و مدرن را در خود جای داده است.

کاواکلیدره از محله های شیک تر و تمیز تر آنکارا میباشد که خانه های زیبا، هتل های گران قیمت و سفارتخانه های خارجی در این منطقه اند.
برج مشهور آتاکوله نیز که در همین منطقه واقع شده است دارای مرکز خرید،سینما و رستوران گردان میباشد.

موزه های دیدنی و سنتی آنکارا شامل:موزه ی تمدن های آناتولیایی که از مهم ترین موزه های آنکاراست مربوط به عصر پارینه سنگی تا کلاسیک میباشد،

موزه ی فرهنگ شناسی روبروی خانه ی اپرا دارای هنرهای دستی دوره های سلجوقی و عثمانی ها است.

یکی دیگر از مناطق زیبای آنکارا کاراگل نام دارد که شامل مسیرهای کوه پیمایی، تپه های سرسبز و مناظر تماشایی میباشد و همچنین دارای یک قلعه ی باستانی مربوط به دوره ی عثمانی میباشد.

از دیگر تفریحات آنکارا حمام ترکی آن است که خیلی از هتل ها به همراه ماساژ ارائه میدهند. هم چنین چشمه های آب گرمی در آنکارا وجود دارد که از جمله ی آن ها میتوان چشمه ی ملیک شاه در منطقه ی چوبوک را نام برد و برای استراحت و آرامش مفید اند.

قدیمی ترین بخش آنکارا ارگ آنکارا است که معماریش تلفیقی از رومی و سلجوقی میباشد و بسیاری از خانه های اطراف آن بازسازی شده و تبدیل به رستوران هایی با غذاهای محلی شده است.

بعد از خانه ی ارکستر سمفونیک یکی از بزرگترین محفل های فرهنگی آنکارا خانه ی اپرا میباشد که مقابل موزه ی فرهنگ شناسی قرار دارد.

۱۰ اسفند ۱۳۹۳
تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه