دبی

دبی

دبی

IMG_3049

دبی شهری مدرن، تماشایی، پر جنب و جوش، جذاب با آسمان خراشهای بلند و ساخته دست معروف ترین و زبردست ترین معماران دنیا که بعد از ابوظبی دبی بزرگترین شهر امارات متحده عربی و پایتخت تجاری آن میباشد.

دبی توسط رودخانه خور به دو بخش دیره و بر دبی تقسیم شده که دیره قسمت سنتی و بخش بازاری محسوب میشود، بردبی نسبت به دیره مدرن تر میباشد اما مدرن ترین و لوکس ترین قسمت دبی شیخ زائد است که مطالب گفته شده در بالا به این بخش اختصاص دارد. گاهی این ادعا میشود که دبی بیشترین سرعت در رشد و پیشرفت را داشته است.

آب و هوا

همانطور که میدانید دبی یک شهر ساحلیست و اطراف آن را صحرا احاطه کرده است. در نتیجه آب و هوایی گرم و آفتابی دارد. به همین دلیل در فصل های پاییز و زمستان بهترین زمان برای سفر به این شهر میباشد، اما در فصل های دیگر نیز بسته به انگیزه مسافر جذابیت های خود را دارد.

مراکز دیدنی و تفریحی

برخی از مکان های دیدنی و معروف دبی 

برج خلیفه و فواره های دبی

IMG_1947

IMG_1945

dubai_as_brand

آکواریوم دبی

summer_in_Dubai_big_tcm17_8102_tcm140_54104

DubaiMallAquariumDSC_7260

مدینت الجمیرا، پارک آبی وایلد وادی، پارک آبی آتلانتیس، بانجی جامپینگ،تور صحرا و غیره را نام برد.

غذا 

 غذا خوردن یکی از تفریحات خارج از منزل در زندگی شهری امروز میباشد.

رستوران های این شهر دارای تنوع زیادیست که پذیرای مهمانان از ملل مختلف میباشد. علاوه بر رستوران های مطرح ایرانی دیگر رستوران ها اعم از دریایی، عربی و مدیترانه ای به سبک و سلیقه ایرانی نزدیک تر است.

برخی از رستوران های خوب این شهر زنده عبارتند از:

IMG_3045

مراکز خرید

در این شهر مراکز خرید متعددی موجود است. از جمله دبی مال

(بزرگترین مرکز خرید دنیا )،مرکز ابن بطوطه،امیریتز مال،سیتی سنتر دیره،مرکز خرید وافی،و... در نتیجه از بابت خرید در این شهر احساس کمبود نخواهید کرد.

IMG_3054

دبی مال:

78

dubai_mall.jpg2

Dubai_Mall_5

ابن بطوطه مال:

IMG_1686

IMG_1691

IMG_1685

امنیت و بهداشت

از آنجا که دبی قوانین سختگیرانه ای دارد شهری امن به حساب می اید اما در هر حال باید جوانب احتیاط را در نظر گرفت. دبی دارای نظام درمانی پیشرفته و همچنین بیمارستان تخصصی ایرانیان میباشد که این مشکلات احتمالی درمانی را برای گردشگران ایرانی آسان کرده اما در هر حال به گردشگران توصیه میشود که از بیمه مسافرتی استفاده کنند.

هزینه

هزینه حمل و نقل عمومی، مواد خوراکی و پوشاک در این شهر ارزان و غذا،سینما و تفریح و تاکسی متوسط، دارو و درمان همان طور که گفته شد گران میباشد.

اطلاعات کلی

1.به ویزا نیاز دارد و صدور ویزای آن سریع است


2.واحد پول آن درهم است


3.ساعت رسمی امارات 30 دقیقه از ایران عقب تر است


4.ولتاژ برق آن 220 ولت است


5.آب لوله کشی غیر قابل نوشیدن میباشد


6.طول پرواز از تهران به دبی: 1 ساعت و 45 دقیقه


7.کد تلفن: 14 0097۱۰ اسفند ۱۳۹۳
تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه