لنگکاوی

لنگکاوی

لنگکاوی، نگین استان کداه، مجمع الجزایری زیبا تشکیل شده از 99 جزیره واقع شده در دورترین نقطه شمال غرب مالزی.
pantai_langkawi

این بندر آزاد با دارا بودن مناظر و سواحل بسیار دیدنی مقصد مورد علاقه بسیاری از گردشگران محلی و بین المللی به شمار میرود که دارای تسهیلات در سطح بین الملللی میباشد.

این جزیره افسانه ای یکی از 94 ژئوپارک های ثبت شده در یونسکو میباشد و تاریخچه طبیعی آن به 550 میلیون سال پیش برمیگردد و بر اساس داستان های محلی نام آن از نام عقاب یا حنانگ گرفته شده است.

برخی از بهترین جاذبه ها و دیدنی های لنکاوی:

1. میدان عقاب (DATARAN LANG)

یکی از معروف ترین جاذبه های ساخته دست بشر در لنگکاوی که به میدان عقاب نیز معروف است. این مکان انعکاس نام لنگکاوی میباشد (مجسمه ای از عقاب). بلندی این مجسمه 12 متر میباشد. میدان عقاب در کوا شهر اصلی لنگکاوی که در جنوب شرقی این جزیره است واقع میباشد.

1200px_dataran_lang

2. تله کابین لنگکاوی (LANGKAWI CABLE CAR)

این تله کابین در ساحل PENTAI KOK در شمال غربی لنگکاوی میباشد. به این تله کابین چشم لنگکاوی نیز گفته میشود. با سوار شدن بر این تله کابین ها شاهد مناظر زیبایی از لنگکاوی خواهید بود. بعد از طی مسافتی حدود 600 متر به اولین ایستگاه میرسید که میتوانید در همان جا از مناظر دیدنی لذت ببرید و یا با کابین بعدی به قله رفته و از آنجا لذت ببرید چرا که منظره از قله بسیار لذت بخش تر است.

cable_car_langkawi

3. دنیای زیر آب لنگکاوی (UNDERWATER WORLD LANGKAWI)

بزرگترین آکواریوم مالزی که بیش از 500 نوع حیوانات دریایی را در خود جای داده است. این آکواریوم یکی از معروفترین جاذبه های لنگکاوی میباشد که در PANTAI CENANG واقع شده است.

این مکان به غیر از آکواریوم شامل کافی شاپ، مرکز علی و تئاتر 3 بعدی نیز میباشد.

ساعات کار این مکان تفریحی به شرح زیر است:

دوشنبه - جمعه:  18:30 - 9:30

جمعه - یکشنبه: 22:30 - 9:30

marina_fondo_del_mar_sea_underwater_world_live_iphone_183447

4. پل هوایی لنگکاوی (LANGKAWI SKY BRIDGE)

این پل در انتهای تله کابین لنگکاوی قرار دارد. طول این پل 410 فوت میباشد. این پل یکی از معروفترین پل های کابلی جهان است. بر روی این پل میتوان از زیبایی جنگل و آسمان لذت برد.

sky_bridge_top

ساعت کار: 20:00 - 10:00

5. بهشت پرندگان لنگکاوی (LANGKAWI BIRDS PARADISE )

این پارک که اولبن پارک حیات وحش آسیا به شمار میروددر PANTAI KOK قرار دارد.

ساعات کاری این پارک: 18:00 - 8:30

Langkawi_Paradise_Bird_Park

6. آبشار تلاگا توجو (TELAGA TUJUH WATERFALLS)

این آبشار که در گوشه شمال غربی لنگکاوی واقع شده به عنوان شگفت انگیزترین جاذبه های این جزیره به حساب می آید.

نام تلاگا توجو برگرفته شده است از هفت برکه طبیعی که در مسیر آن قرار دارند. برای دیدن این آبشار زیبا و رسیدن به این 7 برکه از 300 پله گذر خواهید کرد. فعالیت هایی که میتوانید در این مکان زیبا انجام دهید از قبیل شنا کردن و بالا رفتن از صخره ها میباشد.

telaga_tujuh_waterfalls

20120729_163308.jpgTELAGA

7. پارک دالام تامان (LAGENDA LANGKAWI DALAM TAMAN)

پارکی موضوعی واقع شده در کنار اسکله کوا. این پارک از سال 1996 بازگشایی شد. در این پارک سازه هایی وجود دارد که داستان های افسانه ای در خود جای داده اند. این پارک نیز از جاذبه های معروف مالزی به شمار میرود.

ساعت کاری: 19:00 - 07:00

lagenda_600_2

langkawi_lagenda_park

8. پارک کروکودیل ها (CROCODILE PARK)

همانطور که اسم این پارک نشان میدهد مربوط به کروکودیل هاست. در این پارک که یکی دیگر از جاذبه های لنگکاوی میباشد برنامه هایی از قبیل اجرای زنده کروکودیل ها با مربیانشان، غذا دادن به آن ها، کالسکه هایی که کروکودیل ها آن هارا راه میبرند و .... اجرا میشود. اگر از دوستداران این حیوانات هستید یا حتی اگر از آن ها خیلی میترسید حتما در سفر به لنگکاوی به این پارک نیز سر بزنید.

ساعت بازگشایی: 18:00 - 09:00

crocodile_farm554854f2cf700

800_crocodile_farm

9. پارک دریایی پولائو پایار (PALAU PAYAR LANGKAWI)

مکانی معروف برای دوستداران اسنورکلینگ، غواصی و شنا، دارای سواحل شنی زیبا و امکانات آبی برای خانواده ها. فاصله این پارک آبی با منطقه کوا 45 دقیقه است. این پارک از 4 جزیره تشکیل شده است

Langkawi_Pulau_Payar_Marine_Park7

600_snorkeling03


۳۰ خرداد ۱۳۹۴
تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه