پاتایا

پاتایا

پاتایا

pattaya

پاتایا یکی از هیجان انگیز ترین شهرهای تایلند و همچنین مقصد اصلی اکثر گردشگران این کشور میباشد. روزهای آن آفتابی و پر از سرگرمی و شب هایش بلند و رنگارنگ است.

این شهر ساحلی که در 148کیلومتری بانکوک واقع شده است دارای سواحل زیبا و هتل های لوکس نیز میباشد.

فرودگاه یوتاپااو در 30کیلومتری جنوب پاتایا میباشد ولی به علت پروازهای محدود آن بیشتر مسافران از طریق بانکوک به این شهر میایند.

آب و هوا

همانند دیگر شهرهای ساحلی پاتایا نیز دارای رطوبت بالا و تابستان هایی همراه با بارش زیاد و طولانی میباشد. بهترین زمان سفر به این شهر از ماه نوامبر تا فوریه (آبان تا بهمن) میباشد که هوا گرم و خشک است.زمان سال نو میلادی و عید کریسمس شلوغ ترین فصل این شهر میباشد.
اما در کل به دلیل داشتن فضای زیبا، این شهر در طول سال گردشگران زیادی را به خود جذب میکند.

نگاهی کلی به آب و هوای پاتایا:

آبان تا بهمن ------------> گرم و خشک

اسفند تا اردیبهشت -----------> گرم و مرطوب

خرداد تا مهر ----------->گرم و بارانی

وسایل نقلیه

در پاتایا برای رفت و آمد میتوان از تاکسی های اختصاصی ، ون های عمومی که ارزان تر هستند و همچنین موتور سیکلت ها که از وسایل نقلیه ی پر طرفدار میباشد استفاده کرد. لازم به ذکر است که این شهر به دلیل ساحلی بودن دارای وانت بارهاییست که صندلی دارند و هزینه آن ها توافقی و به تعداد مسافران بستگی دارد.

تفریح و دیدنی

سفری یک روزه به جزیره مرجان که دارای سواحل شنی و سفید است یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری پاتایا میباشد.

فاصله این جزیره تا پاتایا حدودا 7 کیلومتر میباشد.

این جزیره بسیار آرام،سواحل آن بسیار زیبا و آب های آن دارای مرجان های بی نظیر است و توسط قایق هایی که کف آن ها شیشه ای است میتوان به تماشای آن ها پرداخت. از جمله فعالیت های دیگری که در این ساحل میتوان انجام داد:

شنا،غواصی،جت اسکی، قایق رانی و اسکی روی آب که از بهترین و هیجان انگیز ترین تفریحات در پاتایا بشمار میرود.

یکی دیگر از ساحل های معروف پاتایا که محل خوبی برای این تفریحات میباشد ساحل پَتی هَت است. خیابان بیچ رود که موازات ساحل میباشد مملو از رستوران ها و کافه های ساحلی است که گردشگران میتوانند از آنجا لذت برده و همچنین نوشیدنی معروف استوایی را نیز امتحان کنند.

مزرعه فیل ها که 7کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد از دیدنی های پاتایا بشمار میرود که شامل دیدن زندگی روزمره ی فیل ها،سوار شدن بر آنها و گردش در لابلای گیاهان و درخت های سبز و بازدید از خانه ابریشم،جایی که پرورش سنتی ابریشم انجام میگیرد میباشد.

تعدادی از موزه ها و باغ های پاتایا در خیابان سوخومویت در نزدیکی ساحل هَت جُم تیِن قرار دارد.

برای مثال موزه ی کوچکی بنام باتِل آرت که بیش از سیصد ماکت مینیاتوری از ساختمان های مشهور دنیا را به نمایش گذاشته است.

تونل معروف آکواریومی دنیای زیر آب نیز در این خیابان میباشد که تجربه ی جالب رد شدن از تونلی آکواریمی به طول 100متر، لمس کردن ماهی ها در حوضچه های روباز و دیدن مجموعه ی زیبا از آبزیان و مرجان های دریایی را به همراه دارد.

اگر وقت بیشتری داشتید سری به شهر مینیاتوری مینی سیام در خیابان سوخومویت بزنید که این شهر از اماکن مقدس تایلند میباشد و دارای تعدا دی از ساختمان های مشهور دنیا در ابعاد بسیار کوچک است و در نوع خود جالب و دیدنیست.

IMG_0536

مراکز خرید

سنترال فستیوال یکی از بزرگترین مراکز خرید در آسیا میباشد و شامل چند طبقه فروشگاه، سالن بولینگ و سینما میباشد.

از دیگر مراکز خرید پاتایا میتوان رویال گاردن پلازا را نام برد که شامل موزه، سینمای چهار بعدی وهزارتوی معجزه با جتوه های ویژه ای از نور،رنگ و صدا در شانزده اتاق تو در تو میباشد.

مرکز خرید مایک شاپینگ مال نیز دیگر مرکز خرید میباشد که رستوران های خوبی هم دارد.

IMG_0530

اطلاعات کلی

به ویزا نیاز دارد

واحد پول: بت

ساعت رسمی تایلند 2 ساعت و سی دقیقه از ایران جلوتر است

طول پرواز از تهران: حدود 7/6 ساعت تا بانکوک

۱۰ اسفند ۱۳۹۳
تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه