پوکت

پوکت

پوکت

phuket

phuket.jpg111

پوکت که بزرگترین جزیره کشور تایلند است به دلیل زیبایی وشگفتی بسیاری که دارد با نام مروارید دریایی آندامان نیز شناخته میشود و همچنین گاهی آن را کنار جزایر قناری قرار میدهند و به سبب سواحل زیبای خود و قواصی در آب های شفاف شهرت دارد. پوکت در سال های اخیر به همراه سامویی در میان ده جزیره محبوب آسیا شناخته شده اند زیرا پوکت دارای 30% جمعیت مسلمان است. واژه پوکت از لغت مالزیایی به معنای کوه یا تپه گرفته شده چرا که از دور به این شکل به نظر میرسد. در شمال این جزیره فرودگاه بین المللی قرار دارد که دسترسی به آن را ممکن ساخته. البته لازم به ذکر است که از ایران پرواز مستقیم ندارد و باید فرودگاه بانکوک را برای پرواز انتخاب کنید.
607416_1680_948
بهترین سواحل جزیره پوکت در کناره غربی آن قرار گرفته اند که پاتونگ و کارون از معروف ترین این سواحل به شمار میروند. بسیاری از مراکز خرید پوکت در ساحل پاتونگ قرار دارد.

Sea_Canoe_in_Phuket

از جمله مهمترین مشاغل مردم این جزیره کشاورزی، صید ماهی و میگو و همچنین صید مروارید میباشد.

آب و هوا

پوکت دارای دو فصل خشک و بارانیست همراه با وزش بادهای موسمی که هوای این شهر را گرم و مرطوب کرده و معمولاً گردشگران فصل خشک را برای سفر انتخاب میکنند.

فصل بارانی پوکت از می تا اکتبر و فصل خشک پوکت از نوامبر تا آوریل میباشد.

ساحل ها

پاتونگ،کارون،کاتا،نای هرن

تفریحی و دیدنی

باید این نکته را در نظر داشت که پوکت یک جزیره است و در نتیجه بیشتر تفریحات آن تفریحات آبی میباشد. مانند بازی های آبی مثل شنا،غواصی و اسکی روی آب که در تمامی سواحل انجام میشود و همچنین غواصی در اقیانوسی فیروزه ای و تماشای ماهی ها،صدف ها و صخره های کوچک زیر آب بسیار لذت بخش و خاطره انگیز میباشد.

برخی از تفریحات در پوکت شامل :

نمایش سیام، نیرامیت، باغ وحش تایگر گینگ دام، دماغه فرومتپ،نمایش فانتزی پوکت،آکواریوم،باغ وحش پوکت، تور جزیره جیمزباند، تور جزیره فی فی،ماساژ های گوناگون، تور فیل سواری و غیره میباشد که در ادامه، تصاویر برخی را میتوانید مشاهده نمایید.

IMG_0479

جزیره فی فی مجموعه ای از 6 جزیره است و فاصله آن حدود 48 کیلومتر از پوکت است و با کشتی های کوچک تفریحی به آن رفت و آمد میکنند. دو جزیره مهم آن فی فی کوچک و فی فی بزرگ است که در فی فی کوچک کسی ساکن نیست ولی یک غار دیدنی به نام ویکینگ کِیو دارد که اسم آن را از روی نقش و نگار های روی دیوار برداشته اند.

توک توک سواری نیز از تفریحات هیجان انگیز این مکان میباشد که کمتر توریستی پیدا میشود که به این جزیره رفته و آن را تجربه نکند. توک توک ها موتور سیکلت هایی با سه چرخ و کابین خیلی کوچک اند که به سلیقه راننده با رنگ و گل تزئین شده است.

از دیدنی های این شهر میتوان پوکت فانتاسی را مثال زد که با برنامه های شبانه مثل آتش بازی، نمایش فرهنگ و سنت تایلندی، نمایش و رقص فیل ها و بازار صنایع دستی میتواند شب خاطره انگیزی را برای گردشگران رقم زند.

از دیگر دیدنی های پوکت بودای بزرگ پوکت و معبد چالونگ میباشد، که چالونگ مهمترین معبد پوکت است و احترام و اهمیت خاصی برای اهالی دارد. ورود به این معبد برای عموم آزاد است اما با لباس پوشیده و بدون کفش.

باغ وحش پوکت نزدیک به معبد چالونگ قرار دارد با حیوانات مختلف و دوست داشتنی، از شامپانزه های با مزه تا هنرنمایی تمساح ها میتواند در این باغ وحش یافت شود.

اگر فرصتی برایتان باقی ماند از موزه صدف نیز دیدن نمایید و از تور رافتینگ نیز استفاده کنید.

مراکز خرید

پوکت دارای چند مرکز خرید بزرگ است که برخی از آن ها عبارتند از مرکز خرید جانگ سیلون، مرکز خرید سنترال فستیوال،مرکز خرید اوت لت پریمیوم، خیابان بنگلا،بازار خرید شبانه شهر پوکت و غیره میباشد.

مرکز خرید جانگ سیلون در ساحل پاتونگ قرار گرفته و مرکز خرید بزرگیست که علاوه بر فروشگاه چند رستوران خوب هم دارد. همچنین برای خرید ارزان تر میتوانید سری به امتداد ساحل پاتونگ بزنید.

سنترال فستیوال کمی با مرکز شهر فاصله دارد و بزرگترین مرکز خرید پوکت میباشد.

IMG_0483_1

هزینه

در پوکت هزینه حمل و نقل عمومی و مواد خوراکی و پوشاک ارزان و هزینه غذا، سینما و تفریح، تاکسی متوسط و دارو و درمان گران میباشد.

اطلاعات کلی

به ویزا نیاز دارد

واحد پول: بت

ساعت رسمی تایلند 2 ساعت و سی دقیقه از ایران جلوتر است

طول پرواز از تهران: حدود 7/6 ساعت به بانکوک

۱۰ اسفند ۱۳۹۳
تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه