کوالالامپور

کوالالامپور

کوالالامپور

کوالالامپور، پایتخت مالزی، شهری زیبا، سر سبز و پر نور، مملو از فروشگاه های بزرگ و مراکز خرید متنوع و برجهای دیدنی دوقلوی پتروناس با جنگل ها و پارک های طبیعی میباشد.

این شهر ترکیبی از طبیعت و تکنولوژی و مناسب برای آرامش و سکون و همچنین تفریح، سرگرمی و خرید میباشد و با وجود اکثریت جمعیت مسلمان در آن، انتخاب نوع پوشش محدودیتی ندارد.

به این شهر لقب شهر ماجراجو را داده اند زیرا انبوهی از جنگلهای تو در توی استوایی در بافت طبیعی شهر و کوچه های تنگ و باریک با برج های بزرگ و پر زرق و برق میباشد.

بیشترین جمعیت کوالالامپور را بعد از مالایی ها چینی ها و هندی ها تشکیل میدهند که محله های خاص خودشان با رنگ و بو های مخصوص به خود را دارند.

vayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

آب و هوا

این شهر در تمامی فصول دارای آب و هوای گرم و شرجی همراه با رطوبت و باران است، البته در ماه های ژوئن،جولای، سپتامبر و اکتبر هوا به خنک ترین درجه خود میرسد و در ماه آوریل به گرم ترین درجه خود.

مراکز خرید

از جمله آن ها میتوان پاویلیوم،مید-ولی مگا مال،کی ال سوگو،مرکز خرید سوریا،لات ده،پلازا-لویات و غیره را نام برد.

مرکز خرید سوریا در طبقه پایین برج های دوقلو واقع شده که دارای آکواریومی بزرگ با کوسه ها و ماهی های ریز و درشت است.

بازار ها و مرکز خرید های این شهر با تنوع و زیبایی های فراوان از ده صبح تا ده شب یکسره باز میباشند و مناسب برای خرید، با این حال اگر از گشت و گزار در مراکز خرید خسته شدید سری به خیابان بوکیت بینتانگ بزنید و از مراکز ماساژ آن استفاده کنید.

کوالالامپور تقریباً در کل سال حراج است اما در ژانویه و سال نوی چینی و عید فطر حراج های ویژه وجود دارد.

pavilion_2_pppp

midd_vally__2_

خوردنی ها

شامل ناسی لیماک، تندوری چیکن،ساتای،روتی چانای،کاری پوف،چیکن کاری،سوپ لاکسا، میوه های استوایی و غیره میباشد.

به دلیل اینکه در این شهر از هر قوم و نژاد و فرهنگی زندگی میکنند شما میتوانید هر رستورانی را که فکرش را میکنید در این شهر پیدا کنید. مثل رستوران های مخصوص مسلمانان که کنار تابلویشان کلمه حلال را نوشته اند.
در اکثر مراکز خربد رستوران های زنجیره ای متعددی به چشم میخورند از جمله چیلیز، فرایدیز،ساب وی، برگر کینگز،ناندوز و غیره که غالباً، به مذاق ایرانی نزدیک تر است.

Nandos_Ramadhan_Promotion_2013logo
pepperlunch


دیدنی و تفریحی


از جمله دیدنی های برتر آن برج های دوقلوی پتروناس،آکواریوم کی ال سی سی، موزه ملی مالزی،دریاچه باغ های پردانا،پارک پرندگان،مسجد جامک،معبد تیان هو، محله چینی ها،معبد باتوکیو-غارهای باتو و غیره میباشد.

از جمله مراکز تفریحی میتوان به سرزمین تفریح گنتینگ هایلند، باغ وحش ملی،مجموعه شهر بازی و پارک آبی سان-وی-لاگون،دریاچه و پل پوتراجایا،پیست مسابقات فرمول 1 سپانگ،موزه دانش پتروساینس و غیره اشاره کرد.

برج های دوقلوی پتروناس اولین جاییست که هرکسی را به سمت خودش میکشاند و با 452 متر ارتفاع بلندترین برج های دوقلوی جهان است که سبک معماریشان اسلامی مدرن است و دید بینظیری به شهر دارد، توجه داشته باشید که ورود به این بلندترین برج دوقلوی جهان با آدامس ممنوع است.

مالزی را به علت معماری خاص و منحصر به فرد اسلامی خواهرخوانده اصفهان نامیده اند.

از دیگر دیدنی های این شهر میتوان به مسجد جامع کوالالامپور که در محل طلاقی دو رودخانه قرار گرفته است اشاره کرد.

موزه ملی مالزی که ساختمان زیبایش بالای تپه ساخته شده، ظروف سفالی تاریخی مالزی را به نمایش گذاشته است. با گذر از روی پلی رابط میتوان از این موزه به مرکز ملی ستاره شناسی رفت و آسمان ها را رصد کرد.

قدیمیترین جنگل گرمسیری پارک ملی این شهر است که علاوه بر پیاده روی و گردش میتوانید در آن گونه های مختلف جانوری و گیاهی را مشاهده کرده و حتی در رودخانه اش سوار قایق شوید و ماهیگیری کنید.


3 غار باستانی در بالای 272 پله در این شهر واقع شده که برای هندوهای ساکن مالزی مقدس شمرده میشود. غارهای باتو با مجسمه های خدایان هندی و نقاشی های دیواری تزئین شده اند و مجسمه غول پیکر و طلائی لرد موروگان هم با قد 47 متری اش در آنجا قرار دارد.

40


یکی از تفریحات پیشنهادی دلژین برای مسافران کوالالامپور تجربه ماساژ در مراکز معتبر میباشد. ماساژ در این مراکز به سبک های مختلفی اعم از تایلندی، ریلکسینگ، ماساژ با سنگ و انواع دیگر آن ارائه میشود.

___________1

gg40

امنیت و بهداشت


این شهر بهداشت و درمان پیشرفته ای دارد و دارای بیمارستان های خوبی میباشد که بسیار گران قیمت هستند بنابراین توصیه میشود بیمه مسافرتی فراموش نشود.

این شهر نسبت به دیگر شهرهای آسیایی امنیت بالایی دارد اما از تبدیل کردن پول خود در مکان های غیر رسمی و خیابان خودداری کنید و همچنین مراقب جیب بر ها و میمون های سارق باشید.

هزینه ها

هزینه حمل و نقل عمومی و مواد خوراکی در این شهر ارزان، هزینه غذا، سینما و تفریح،تاکسی،پوشاک و دارو درمان متوسط میباشد.

اطلاعات کلی

1.به ویزا نیاز ندارد

2.واحد پول آن رینگیت میباشد

3.ساعت رسمی مالزی در بهار و تابستان 3:30 و در پاییز و زمستان 4:30 از ایران جلوتر میباشد

4.ولتاژ برق 220 ولت میباشد.۱۰ اسفند ۱۳۹۳
تبلیغات
خبرنامه

خبرنامه